آمریکا در حال بررسی وضع تحریم های یک جانبه علیه کره شمالی است

آمریکا در حال بررسی وضع تحریم های یک جانبه علیه کره شمالی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در واکنش به آنچه بزرگترین آزمایش هسته ای کره شمالی خوانده شده واشنگتن در حال بررسی وضع تحریم های یک جانبه علیه پیونگ یانگ است.

آگهی

در واکنش به آنچه بزرگترین آزمایش هسته ای کره شمالی خوانده شده واشنگتن در حال بررسی وضع تحریم های یک جانبه علیه پیونگ یانگ است. آزمایش هسته ای روز جمعه کره شمالی اعتراض ژاپن، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا را به همراه داشته است. توکیو و سئول بدون آنکه وارد جزئیات شوند از انجام تدابیر ویژه ای در برخورد با پیونگ یانگ خبر داده اند.

نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور کره شمالی در این ارتباط گفت: «برای رویارویی با رفتار تحریک آمیز و غیرقابل قبول کره شمالی، جدا از اقدام شورای امنیت، ایالات متحده آمریکا، ژاپن و جمهوری کره در حال بررسی اقدامات یک جانبه، دو جانبه و در صورت امکان سه جانبه هستند.»

پنجمین آزمایش هسته ای کره شمالی با اعتراض شهروندان کره جنوبی روبرو شد. آنها از دولتشان می خواهند که برای جلوگیری از اقدامات تحریک آمیز همسایه شمالی اقدامی انجام دهد. از سوی دیگر به گفته یک منبع نظامی در سئول، کره جنوبی هشدار داده که در صورت دریافت علايمی حاکی از استفاده کره شمالی از سلاح هسته ای، با موشک های بالستیک پیونگ یانگ را از روی نقشه محو خواهد کرد.

آزمایش اخیر کره شمالی با اعتراض چین متحد این کشور هم روبرو شد. با این حال بسیاری از چینی های ساکن شهری در نزدیک مرز کره شمالی بر این باورند که تحریم ها علیه حکومت منزوی کره شمالی نتیجه نخواهد داد.

پکن که از سئول و واشنگتن به دلیل استقرار سامانه دفاع ضد موشکی در کره جنوبی خشمگین است می گوید این اقدام تهدیدی برای امنیت چین است و به بازگرداندن کره شمالی به میز مذاکره کمکی نمی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جدال لفظی کم‌سابقه نمایندگان کره شمالی و ایالات متحده در نشست شورای امنیت

کره شمالی از قصدش برای پرتاب ماهواره‌های بیشتر و تقویت نیروهایش در مرز خبر داد

لاوروف: روابط با کره شمالی از نظر کیفی به سطح استراتژیک جدیدی رسیده است