ادای احترام به قربانیان حادثه یازده سپتامبر در پانزدهمین سالگرد آن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادای احترام به قربانیان حادثه یازده سپتامبر در پانزدهمین سالگرد آن

در پانزدهمین سالگرد حمله یازده سپتامبر طی مراسمی در نیویورک به ۳۴۳ آتش نشانی که در جریان این حادثه کشته شدند ادای احترام شد.

این مراسم در خیابان های نیویورک و کلیسای جامع سنت پاتریک و با حضور صدها تن از اعضای خانواده هایشان برگزار شد. کاردینال تیمونی دالان و بیل دو بلاسیو، شهردار نیوریورک هم در این مراسم حضور داشتند.

لورتا لینچ، مدعی العموم نامه باراک اوباما، رئیس جمهوری را قرائت کرد؛ نامه ای که در آن از اثرات حادثه فروریختن برج های تجارت جهانی بر مردم آمریکا سخن گفته شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا در نطقی از پیش ضبط شده ضمن ادای احترام به قربانیان این حادثه بر حفاظت از کشورش و نابودی تروریست هایی نطیر القاعده و داعش تاکید کرد و گفت: «همانطور که می دانید تهدیدهای تروریستی گسترش یافته، از بوستون تا چاتانوگا، از سن برناردینو تا اورلاندو. از اینرو در افغانستان، عراق، سوریه و خارج از مرزها ما به تروریست هایی نظیر القاعده و داعش رحم نمی کنیم. ما آنها را نابود خواهیم کرد و هرآنچه در توان داریم برای حفاظت از کشورمان انجام خواهیم داد.»

جایگاه پیشین برج های دوقلو در نیویورک به محل یادبود ۲۷۵۳ قربانی این حادثه تلخ تبدیل شده و هویت ۱۱۱۳ تن از آنها هنوز شناسایی نشده است.

در یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ چهار هواپیمای تجاری-مسافربری آمریکا ربوده شدند. دو هواپیما تعمدا به مرکز تجارت جهانی در نیویورک برخورد کردند، هواپیمای سوم به پنتاگون در ویرجینیا و هواپیمای چهارم در زمینی در پنسیلوانیا سرنگون شد. در پی آن برج های مرکز تجارت جهانی و دبلیوتی سی۷ به یکباره فرو ریخت. آمریکا القاعده را مسئول این حملات می داند.