Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ایران و چین در اولین همایش فرصت‌های اقتصادی راه ابریشم

ایران و چین در اولین همایش فرصت‌های اقتصادی راه ابریشم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اولین همایش فرصت‌های اقتصادی راه ابریشم، باحضور مقامات و نمایندگان شرکت‌های اقتصادی ایران و چین، در تاریخ هشتم سپتامبر درهتل هیلتون شانگهای با هدف احیای راه ابریشم زمینی و دریایی و ایجاد فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در ایران، توسط اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین-شانگهای و سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

بنا به گزارش اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین-شانگهای، در این کنفرانس مقامات دولتی چین و ایران به تشریح فرصت‌های اقتصادی تجاری مشترک در راستای احیای جاده ابریشم پرداختند و با بر شمردن ظرفیت‌های بوجود آمده بعد از توافق هسته‌ای و سفر شی جین پینگ رییس جمهور چین به ایران و امضای ۱۷ سند همکاری در زمینه‌های گوناگون، آنرا سرآغاز تعامل و سرمایه گذاری بیشتر در ایران ارزیابی کردند.

در مذاکراتی که هنگام سفر شی جین پینگ به ایران در بهمن ماه ۱۳۹۴ صورت گرفت، بر سر چشم اندازی ده ساله برای رساندن سطح روابط تجاری دو کشور تا ۶۰۰ میلیارد دلار توافق شد. یکی از اسنادی که در آن سفر امضا شد، سند احیای جاده ابریشم است که شامل طرحی است که چینی ها با نام «یک پهنه-یک راه» از آن نام می برند.

در اولین همایش فرصت های اقتصادی راه ابریشم، نقش دو کشور در نحوه اجرای طرح راه ابریشم بررسی شد و نماینده کشتیرانی ایران در چین، احیای جاده ابریشم دریایی را فرصتی جدید در صنعت حمل و نقل دریایی بین دو کشور برشمرد که میتواند با ایجاد فرصتهای اقتصادی وتجاری بیشتر، بستری مناسب برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در ایران فراهم سازد.

در این همایش یک روزه حدود ۲۰۰ نفر از نمایندگان و کارشناسان شرکت‌های اقتصادی ایران و چین حضور داشتند که شامل نمایندگانی از استان‌های مختلف چین نیز بود. از جمله نماینده سازمان تجارت استان جه جیانگ از علاقمندی شرکت های این استان برای مشارکت در طرح‌های زیر ساختی، صنایع الکترونیکی و اینترنتی در ایران خبر داد. او گفت که تاکنون بیش از ۱۱ میلیون دلار توسط این استان در ایران سرمایه‌گذاری شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین: طرح راه ابریشم جدید ابزار ژئوپلیتیک نیست

ایتالیا رسما به پروژۀ راه ابریشم جدید چین پیوست

چین با وجود اعتراض تهران بر حمایت خود از ادعای ارضی امارات بر جزایر سه‌گانه ایران پافشاری کرد