جنجال لفظی میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲ ماه پیش از انتخابات

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جنجال لفظی میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲ ماه پیش از انتخابات

در حالی که تنها حدود ۲ ماه تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده، جنجال های لفظی میان هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ شدت گرفته است.

هیلاری کلینتون در آخرین اظهار نظر در مراسمی در نیویورک گروهی از حامیان دونالد ترامپ را افرادی «نژاد پرست، بیگانه ستیز و اسلام هراس» خواند و گفت که نیمی از حامیان وی داخل سبدی هستند که آن را «تاسف آور» می نامم.

نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنین بخش دیگری از حامیان آقای ترامپ را افرادی توصیف کرد که به دلیل نارضایتی از شرایط اقتصادی و برای تغییر ناچار به حمایت از وی هستند.

خانم کلینتون گفت: «این یک کمپین انتخاباتی جدی نیست و این خارج از تصور است که یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری فرد مستبدی همچون ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را ستایش کند.»

پس از این سخنان، رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ صحبتهای هیلاری کلینتون توهین به گروهی از آمریکایی ها خواند.

دونالد ترامپ نیز درباره هیلاری کلینتون گفت: «سیاست های وی تنها ویرانگر است و سیاست نیست، شخصا فکر می کنم او آدم متعادلی نیست.»

آقای ترامپ همچنین در بخش دیگری از سخنانش ضمن انتقاد از عمکرد ضعیف نیروی دریایی این کشور تاکید کرد که به عنوان رئیس جمهوری احتمالی در صورتی که قایق های نظامی ایرانی به ناوگان دریایی آمریکا نزدیک شوند، دستور شلیک صادر خواهد کرد.

نظر سنجی های اخیر نشان می دهد که طی یک هفته گذشته ۸ درصد از میزان آرای هیلاری کلینتون کاسته شده است. هیلاری کلینتون در ۱۷ ایالت از جمله ایالت های کلیدی نیوجرسی، نیویورک و کالیفرنیا و اوهایو پیروز شده است. دونالد ترامپ نیز اگرچه در ۲۳ ایالت پیروز بوده اما بسیاری از آنها ایالت های کوچک و کم جمعیت تر هستند.