نامزد ناکام انتخابات گابن: در کنار مردم خواهم ایستاد

نامزد ناکام انتخابات گابن: در کنار مردم خواهم ایستاد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژان پینگ، نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری گابن روز جمعه تهدید کرد در صورتی که آرای این انتخابات مورد بازشماری قرار نگیرد، کشور با «بی ثبات طولانی و عمیقی» مواجه خواهد…

ژان پینگ، نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری گابن روز جمعه تهدید کرد در صورتی که آرای این انتخابات مورد بازشماری قرار نگیرد، کشور با «بی ثبات طولانی و عمیقی» مواجه خواهد شد.

آگهی

آقای پینگ همچنین از روند برگزاری انتخابات به دادگاه قانون اساسی گابن شکایت کرد. وی گفت: «در صورتی که دادگاه رای به شمارش آرا ندهد، مردم گابن تصمیم را قبول نمی کنند و به وظیفه خودشان عمل می کنند. من هم در کنار آنها خواهم ایستاد.»

در انتخابات روز ششم شهریور آقای پینگ با اختلاف حدود ۵ هزار رای از رقیبش، علی بونگو، رییس جمهوری کنونی شکست خورد. آقای بونگو در شهر محل تولدش ۹۵ درصد آرا را کسب کرد. وی در واکنش به شکایت رقیبش به دادگاه گفت: «من نشان داده ام که دموکرات هستم و از اینکه دادگاه قانون اساسی در این مورد اظهار نظر کند استقبال می کنم، دادگاه انتخاب من را تایید می کند. این چیزیست که انتظار دارم.»

در پی اعلام نتایج انتخابات صدها تن از هوادارن آقای پینگ به خیابان ها آمدند و با پلیس درگیر شدند. خشونت ها در گابن تا کنون ۳ کشته بر جای گذاشته است. هر یک از نامزدها دیگری را به دامن زدن به خشونت ها متهم می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودتا در گابن؛ «نظامیان شورشی بازداشت شدند»