Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عقب نشینی فیس بوک از سانسور عکس دختربچه برهنه ویتنامی

عقب نشینی فیس بوک از سانسور عکس دختربچه برهنه ویتنامی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وب سایت فیس بوک، در تصمیم خود مبنی بر حذف تصویر تاریخی یک دختر بچه برهنه در جنگ ویتنام تجدید نظر کرد و اجازه داد که این تصویر منتشر شود.

آگهی

وب سایت فیس بوک، در تصمیم خود مبنی بر حذف تصویر تاریخی یک دختر بچه برهنه در جنگ ویتنام تجدید نظر کرد و اجازه داد که این تصویر منتشر شود.

فیس بوک پیش تر به دلیل آن چه ممنوعیت تصاویر برهنه کودکان اعلام شد، این تصویر را حذف کرده بود. اسپن اگیل هانسن، سردبیر بزرگترین روزنامه نروژ که این عکس را در صفحه فیس بوک روزنامه خود منتشر کرده بود و با مخالفت فیس بوک روبرو شده بود با ارسال نامه ای سرگشاده به مارک زاکربرگ، مالک فیس بوک، نسبت به این اقدام اعتراض کرد. آقای هانسن درباره دلیل اعتراض خود می گوید: «من با صدای بلند اعلام می کنم که آن چه در حال رخ دادن است، اتفاق خطرناکی است. من می خواهم بحث درباره موضوع نقش رسانه ها را باز کنم. می خواهم درباره مسائلی که حتی صحبت درباره آنها خوشایند نیست، صحبت کنیم. به همین دلیل باید منتظر بمانیم تا ببینیم که نتیجه چه خواهد بود.»

اقدام فیس بوک مبنی بر حذف این عکس تاریخی با خشم گروهی از کاربران بزرگترین شبکه اجتماعی جهان همراه شد. ارنا سولبرگ، نخست وزیر نروژ هم به جمع معترضان به فیس بوک پیوست و با انتشار مطلبی در صفحه فیس بوک خود اعتراض خود را نشان داد.

خانم سولبرگ می گوید: «اولین منبع خبری دست کم نود درصد افراد زیر ۳۰ سال، رسانه های اجتماعی است. به همین دلیل اگر کسی عکسهای تاریخی را ویرایش کند، در واقع ما در حال ویرایش تاریخ خود هستیم. ما عناصر مهمی از آن چه را که فهم ما را از جامعه تشکیل می دهد از دست خواهیم داد.»

تصویری که انتشار آن، جنجال اخیر را درست کرده، دختربچه ای ۹ ساله به نام کیم فوک را نشان می دهد که لباس بر تن ندارد و پس از حمله به منطقه سایگون ویتنام برای نجات جان خود در حال فرار کردن است. او دچار سوختگی شدید شد و بعد از حدود یک سال بستری شدن در بیمارستان توانست از بیمارستان مرخص شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زن ایرانی‌تبار بدلیل «اسب خواندن» زن دومِ همسرِ سابق بازداشت شد

انتقاد نروژ از فیسبوک به دلیل سانسور تصویر مشهور جنگ ویتنام

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند