Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان بین المللی مهاجرت: کاهش ورود به اروپا، افزایش مرگ و میر

سازمان بین المللی مهاجرت: کاهش ورود به اروپا، افزایش مرگ و میر
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با اینکه در سال جاری میلادی تعداد پناهجویانی که از طریق دریا خود را به اروپا رسانده اند نسبت به سال گذشته کاهش یافته اما آمار و ارقام نشان می دهد تعداد کسانی که در این راه جان خود را از دست داده اند ب

آگهی

با اینکه در سال جاری میلادی تعداد پناهجویانی که از طریق دریا خود را به اروپا رسانده اند نسبت به سال گذشته کاهش یافته اما آمار و ارقام نشان می دهد تعداد کسانی که در این راه جان خود را از دست داده اند با افزایش چشمگیری روبرو بوده است.

به گزارش سازمان بین المللی مهاجرت در سال جاری از هر ۸۷ پناهجو یک نفر جان خود را در دریا از دست داده در حالی که این رقم برای سال گذشته ۱ تن به ازای هر ۲۷۶ نفر بود. این گزارش می افزاید بسیاری از پناهجویانی که جان خود را از دست می دهند شناسایی نمی شوند و حتی خانواده هایشان از سرنوشت آنها بی اطلاعند.

اما برای چه پناهجویان خطر مرگ را به جان می خرند؟

یکی از پناهجویان می گوید: «من سودان جنوبی را به خاطر بحران آنجا ترک کردم. جنگ جان خیلی ها را در سودان گرفت.»

کشتی ها اروپایی روزانه صدها پناهجو را از غرق شدن در دریای مدیترانه نجات می دهند. تنها در روز دوشنبه نیروهای امدادی ایتالیا نزدیک به هزار مهاجر سرگردان را از دریا نجات دادند و به جزیره سیسیل منتقل کردند.

یکی از نجات یافتگان می گوید: «وقتی به ایتالیا برسم در اردوگاه منتظر اوراق هویتم خواهم ماند و بعد تصمیم می گیرم چه کنم.» دیگری می افزاید: «خدا کسانی که این کارهای خوب را می کنند جزای خیر دهد.»

مبارزه با قاچاق انسان از کشورهای مبدا به ویژه لیبی مهمترین سیاست کشورهای اروپایی برای کاهش ورود مهاجران است.

یکی از افسران ارشد سامانه مدیریت اطلاعات امنیتی می گوید: «چطور آنها به لیبی می رسند؟ چه کسی سفر با کسی را سازماندهی می کند؟ چقدر پرداخت می شود؟ ما تلاش می کنیم کسانی که کشتی را کنترل می کنند و وظایفی خاصی در کشتی دارند شناسایی کنیم. سپس این اطلاعات را به پلیس ایتالیا منتقل می کنیم تا آنها بتوانند تحقیقات دقیق تری داشته باشند.»

بنا بر گزارش سازمان بین المللی مهاجرت از ابتدای سال میلادی جاری تا کنون نزدیک به سیصد هزار نفر به صورت غیرقانونی وارد اروپا شده اند که از این میان بیش از ۲۸۰ هزار تن خود را از طریق دریا به یونان و ایتالیا رسانده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونیسف: کودکان نخستین قربانیان جنگ هستند

نجات کوهنوردان لهستانی در آلپ

راز طعم و بی‌رقیبی پیتزای ناپلی