Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل: پوپولیستها از همان تاکتیک داعش استفاده می کنند

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل: پوپولیستها از همان تاکتیک داعش استفاده می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زید رعد الحسین، کمیسیر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد دوشنبه شب سیاستمداران پوپولیست و راستگرا را مورد انتقاد قرار داد و آنها را عوامفریب خواند.

آگهی

زید رعد الحسین، کمیسیر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد دوشنبه شب سیاستمداران پوپولیست و راستگرا را مورد انتقاد قرار داد و آنها را عوامفریب خواند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد که در ضیافت شامی به مناسبت افتتاح بنیاد صلح، عدالت و امنیت در لاهه سخن می گفت رفتار این سیاستمداران راستگرا را به داعش شبیه دانست و گفت: «من اقدامات این ملی گرایان عوامفریب را با داعش برابر نمی دانم، اقدام داعش وحشیانه و بیمارگونه است و آنها باید به سزای اعمالشان برسند اما این شکل از ارتباطات و استفاده از نیمی از حقایق ساده که داعش در تبلیغات خود استفاده می کند بسیار شبیه تاکتیک هایی است که [سیاستمداران] پوپولیست مورد استفاده قرار می دهند.»

وی این سیاستمداران پوپولیست مانند دونالد ترامپ، خیرت ویلدرس، نایجل فاراژ و ویکتور اوربان را به تبعیض نژادی متهم کرد.

زید رعد الحسین در این سخنان بیش از همه دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان و گرت ویلدرس، رهبر حزب راست گرای افراطی آزادی در هلند را مورد انتقاد قرار داد و افزود: «با پوپولیست هایی مثل آنها جوامع از ترس به دور خود حصار خواهند کشید و به سمت تقسیم شدن به اردوگاههای متخاصم پیش خواهند رفت و این تندروها فرماندهی خواهند کرد. فضا به شدت پر از نفرت خواهد شد و در چنین شرایطی خیلی سریع به خشونت همه جانبه پیش خواهیم رفت. ما باید مانع وقوع این تراژدی بشویم.»

خیرت ویلدرس که یکی از راستگراترین احزاب در اروپا را رهبری می کند به هواداران خود وعده داده است در صورت رسیدن به قدرت در انتخابات ۲۰۱۷ در هلند، تمامی مساجد در این کشور را تعطیل و قرآن را ممنوع کند.

این حزب در نظرسنجی های صورت گرفته با فاصلۀ زیادی از دیگر احزاب در صدر قرار دارد. ممنوعیت حجاب، بستن مرزها و ممنوعیت ورود مهاجران از کشورهای مسلمان از دیگر برنامه هایی است که گرت ویلدرس قول آن را به هواداران حزب آزادی داده است.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در این سخنان اظهارات مارین لوپن، رهبر جبهۀ ملی فرانسه و موضع گیری های ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در مورد مهاجران را مورد انتقاد قرار داد و آنها را خطرناک دانست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

انتخابات پارلمانی فرانسه؛ راست‌های افراطی در نظرسنجی‌ها از ائتلاف چپ‌ها محبوب‌ترند

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود