انفجارهای پیاپی وزارت دفاع افغانستان و مرکز کابل را لرزاند

انفجارهای پیاپی وزارت دفاع افغانستان و مرکز کابل را لرزاند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ساعاتی پس از حمله انتحاری عصر دوشنبۀ دو عامل طالبان در نزدیکی وزرات دفاع افغانستان، انفجار خودروری بمبگذاری شده دیگری مرکز کابل، پایتخت را لرزاند و بدنبالش صدای تیراندازی هایی شنیده…

ساعاتی پس از حمله انتحاری عصر دوشنبۀ دو عامل طالبان در نزدیکی وزرات دفاع افغانستان، انفجار خودروری بمبگذاری شده دیگری مرکز کابل، پایتخت را لرزاند و بدنبالش صدای تیراندازی هایی شنیده شد.

آگهی

پس از آخرین انفجار و حمله ای که گفته می شود هدفش دفتر یک سازمان غیردولتی بوده است مهاجم یا مهاجمانی سنگر گرفته و مقاومت می کردند.

سرانجام نیروهای امنیتی افغانستان که محله شهرنو کابل را مسدود کرده بودند روز سه شنبه و پس از ۱۰ ساعت توانستند تک مهاجمی را که همچنان مقاومت می کرد از پای درآورند.

رفیع الله که شاهد عینی انفجار خودروی بمبگذاری شده بوده است گفت:«ساعت یازده شب بود و قدم می زدم که انفجار مهیبی روی داد و شعله بزرگی به آسمان برخواست و همه جا پر از دود شد و بدنبالش نیروهای امنیتی افغانستان سر رسیدند و منطقه را مسدود کردند.»

در دو انفجار مهیب عصر دوشنبه در نزدیکی ساختمان وزارت دفاع افغانستان در کابل دست کم ۲۴ نفر کشته و بیش از ۹۰ نفر دیگر زخمی شدند.

بنا به گزارش ها، علاوه بر غیرنظامیان تعدادی نظامی نیز از قربانیان این دو انفجار بوده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وقوع سه انفجار در کابل

بیش از ۱۶۰ نفر بر اثر شدت سرما در افغانستان جان خود را از دست دادند

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است