انفجارهای پیاپی وزارت دفاع افغانستان و مرکز کابل را لرزاند

انفجارهای پیاپی وزارت دفاع افغانستان و مرکز کابل را لرزاند
نگارش از Euronews

ساعاتی پس از حمله انتحاری عصر دوشنبۀ دو عامل طالبان در نزدیکی وزرات دفاع افغانستان، انفجار خودروری بمبگذاری شده دیگری مرکز کابل، پایتخت را لرزاند و بدنبالش صدای تیراندازی هایی شنیده…

ساعاتی پس از حمله انتحاری عصر دوشنبۀ دو عامل طالبان در نزدیکی وزرات دفاع افغانستان، انفجار خودروری بمبگذاری شده دیگری مرکز کابل، پایتخت را لرزاند و بدنبالش صدای تیراندازی هایی شنیده شد.

پس از آخرین انفجار و حمله ای که گفته می شود هدفش دفتر یک سازمان غیردولتی بوده است مهاجم یا مهاجمانی سنگر گرفته و مقاومت می کردند.

سرانجام نیروهای امنیتی افغانستان که محله شهرنو کابل را مسدود کرده بودند روز سه شنبه و پس از ۱۰ ساعت توانستند تک مهاجمی را که همچنان مقاومت می کرد از پای درآورند.

رفیع الله که شاهد عینی انفجار خودروی بمبگذاری شده بوده است گفت:«ساعت یازده شب بود و قدم می زدم که انفجار مهیبی روی داد و شعله بزرگی به آسمان برخواست و همه جا پر از دود شد و بدنبالش نیروهای امنیتی افغانستان سر رسیدند و منطقه را مسدود کردند.»

در دو انفجار مهیب عصر دوشنبه در نزدیکی ساختمان وزارت دفاع افغانستان در کابل دست کم ۲۴ نفر کشته و بیش از ۹۰ نفر دیگر زخمی شدند.

بنا به گزارش ها، علاوه بر غیرنظامیان تعدادی نظامی نیز از قربانیان این دو انفجار بوده اند.

مطالب مرتبط