Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

«طومار تکرار همه پرسی در مورد برکسیت عملی نخواهد بود»

«طومار تکرار همه پرسی در مورد برکسیت عملی نخواهد بود»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمیتۀ بررسی طومارهای پارلمان بریتانیا روز دوشنبه طوماری با امضای چهار میلیون و ۱۰۰ هزار نفر را بررسی کرد.

آگهی

کمیتۀ بررسی طومارهای پارلمان بریتانیا روز دوشنبه طوماری با امضای چهار میلیون و ۱۰۰ هزار نفر را بررسی کرد. در این طومار، امضاکنندگان خواستار تکرار همه پرسی بر سر مسالۀ خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا شده اند.

دولت بریتانیا درخواست امضاکنندگان این طومار را برای برگزاری یک همه پرسی دوم رد کرده اما به موجب قانون، پارلمان موظف است هرگونه طوماری را با بیش از ۱۰۰ هزار امضا بررسی کند.

دیوید لامی، نمایندۀ حزب کارگر در دفاع از تکرار این همه پرسی می گوید: « دوماه و نیم از همه پرسی برکیست گذشته اما ما به درستی نمی دانیم که برکسیت واقعا چه معنایی دارد و در شرایطی بی ثبات بسر می بریم. برای همین هم امروز این طومار را روی میز گذاشته ایم. ما نمی دانیم برکسیت چه شکلی خواهد داشت و حتی کی اتفاق خواهد افتاد.»

موافقان برگزاری همه پرسی دوم می گویند مشارکت کنندگان در همه پرسی در مورد برکسیت کمتر از ۷۵ درصد بوده اند و به همین دلیل این همه پرسی باید تکرار شود.

جان پنروز، نمایندۀ محافظه کار پارلمان مخالف این طومار است و می گوید :« فکر می کنم باید از خودمان بپرسیم چرا بخشی از حامیان کارزار ترک [اتحادیۀ اروپا] فریاد سرخوردگی از دموکراسی در کشور را سرمی دادند. هیچ چیز خطرناک تر و ویرانگرتر از این نیست که در اینجا بنشینیم و انگشتهایمان را در گوش فرو کنیم و از اجرای تصمیم گرفته شده سرباز بزنیم.»

در همه پرسی خروج از اتحادیۀ اروپا یا باقی ماندن در این اتحادیه ۵۱.۹ درصد از شهروندان بریتانیا به ترک اتحادیۀ اروپا رای دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمزه یوسف از سمت وزیر اولی اسکاتلند استعفا می‌دهد

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

بلیط بخت‌آزمایی ۱ میلیون پوندی رویای زوج سالمند اسکاتلندی را در روزهای آخر زندگی محقق کرد