Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تظاهرات همزمان هواداران و مخالفان دولت ونزوئلا

تظاهرات همزمان هواداران و مخالفان دولت ونزوئلا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها هزار نفر از مخالفان نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا روز پنجشنبه در اعتراض به سیاست های دولت در کاراکاس، پایتخت این کشور تظاهرات کردند.

آگهی

صدها هزار نفر از مخالفان نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا روز پنجشنبه در اعتراض به سیاست های دولت در کاراکاس، پایتخت این کشور تظاهرات کردند. مخالفان خواستار برگزاری همه پرسی برای برکناری آقای مادورو از قدرت شدند. تظاهرکنندگان همچنین از دولت خواستند تعدادی از رهبران مخالف که دستگیر شده اند را آزاد کند.

این بزرگترین راهپیمایی ضد دولتی ونزوئلا در یک دهه گذشته است. به گفته مخالفان رییس جمهوری ونزوئلا، بیش از یک میلیون نفر در تظاهرات ضد دولتی شرکت کردند. در مقابل آقای مادورو این شمار را بین ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر عنوان کرده است.

ژزوس تورآلبا، از رهبران اپوزیسیون می گوید: «امروز مرحله نهایی آغاز مبارزه ما است. مردم ونزوئلا بسیج و هم قسم شده اند تا زمان برقراری دموکراسی، برگزاری انتخابات صلح آمیز و تغییر قانون اساسی به استفاده از حق قانونی اعتراض مسالمت آمیز ادامه دهند.»

همزمان، هواداران رییس جمهوری ونزوئلا با برگزاری راهپیمایی به تظاهرات مخالفان واکنش نشان دادند. آقای مادورو که در این تظاهرات شرکت کرده بود گفت: «ما اعضای بلندپایه یک گروه راست را که می خواستند کودتا کنند و برنامه هایی برای بمب گذاری داشتند و قصد داشتند به مردم خودشان حمله کنند دستگیر کردیم.»

با اینکه میان دو طرف درگیری های پراکنده ای روی داد اما خشونت ها با حضور نیروهای امنیتی به سرعت پایان یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید