Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افتتاح شهرک آموزش نبردهای خیابانی در لیتوانی

افتتاح شهرک آموزش نبردهای خیابانی در لیتوانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات لیتوانی روز سه شنبه شهرک آموزش های دفاعی را افتتاح کردند که یک مرکز آموزشی مجهز برای بالابردن آمادگی ارتش لیتوانی و نیروهای ناتو در جریان «نبردهای خیابانی» را شامل می…

آگهی

مقامات لیتوانی روز سه شنبه شهرک آموزش های دفاعی را افتتاح کردند که یک مرکز آموزشی مجهز برای بالابردن آمادگی ارتش لیتوانی و نیروهای ناتو در جریان «نبردهای خیابانی» را شامل می شود.

لزوم افزایش آمادگی دفاعی لیتوانی پس از آن مطرح شد که مسئولان این کشور کوچک حوزه بالتیک خطر حمله روسیه و دچار شدن به سرنوشت کریمه را جدی قلمداد کردند.

یوناش ژواکش، فرمانده ارتش لیتوانی در مورد این شهرک می گوید: «در جریان شبیه سازی صحنه های نبرد در این مجموعه، سربازان با برخورداری از فن آوری و تجهیزات پیشرفته نحوه پاکسازی دشمن را فرا می گیرند. استفاده از آتش توپخانه یا بمباران هوایی بسیار محدود خواهد بود برای اینکه ممکن است درست در خیابان کناری، سربازان خودی مستقر باشند.»

این شهرک که نخستین نمونه در حوزه بالتیک به شمار می آید به اندازه ۲۰ زمین فوتبال مساحت دارد و در آن، سربازان با نحوه یورش و حفاظت از ساختمانهای شهری آشنا می شوند.

یوژاش اُلِکاش، وزیر دفاع این کشور حین بازدید از امکانات این شهرک گفت: «همسایگان عزیزمان لتونی و استونی فاقد چنین امکاناتی هستند و بنابراین از آنها دعوت می کنیم تا با استفاده از ظرفیتهای موجود در این شهرک، برای دفاع مشترک از شهرهایمان آماده شویم.»

حدود دو ماه پیش هم سربازان آمریکایی در منطقه مرزی لتونی با بلاروس در یک رزمایش مشترک شرکت کرده بودند. مسئولان و شهروندان این کشور کوچک حوزه بالتیک نیز از سیاستهای «غیرقابل پیش بینی» کرملین و امکان دست درازی روسیه به خاک کشورشان نگرانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لیتوانی تهدیدهای نظامی مسکو را جدی می داند

هم‌پیمان نزدیک ناوالنی در لیتوانی با چکش و گاز اشک‌آور مورد حمله قرار گرفت

رهبران ناتو در بیانیه‌ای مشترک از ایران خواستند تا ارسال پهپاد به روسیه را متوقف کند