در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

آگهی

اعتراض بی سابقه «تتلیتی ها» به دستگیری امیر تتلو

در پی دستگیری دوباره امیر مقصود لو (تتلو) توسط نیروهای امنیتی ایران، هزاران نفر از هواداران وی – که به «تتلیتی» مشهورند- با حضور در صفحه های منتسب به رهبر جمهوری اسلامی در شبکه های اجتماعی به دستگیری وی اعتراض کردند.

هواداران تتلو بویژه با استفاده از هشتگ «#امیر_تتلو_را_آزاد_کنید» از علی خامنه ای خواستار آزادی وی شدند.

امیر تتلو روز سوم شهریور توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او پیش تر با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود گفته بود که اتهامش «تشویق به فساد و فحشا» است. تتلو همچنین ویدیویی از حضور خودروهای نیروی انتظامی در مقابل درب منزلش منتشر کرده که ظاهرا مربوط به لحظه دستگیری است. این ویدیو مدتی بعد از صفحه اینستاگرم تتلو حذف شد.

Translation of the above tweet:
“I realized from the Free Tataloo hashtag that the future of the trees in our garden seems to be dark.”

چاوز، سونی پیکچرز و تلویزیون ونزوئلا

نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که دولت این کشور سریالی از زندگی هوگو چاوز تهیه خواهد کرد. قرار است این سریال از تلویزیون دولتی ونزوئلا پخش شود.

آقای مادورو هنگام اعلام این خبر گفت: «ما تصمیم گرفتیم سریالی از زندگی واقعی هوگو چاوز تهیه کنیم تا شرکت های چندملیتی خارجی نتوانند چهره او را مخدوش جلوه دهند.»

در ماه مه شرکت فیلمسازی «سونی پیکچرز» از طریق صفحه توییر خود اعلام کرده بود که در نظر دارد زندگی چاوز را در قالب یک سریال به نام «فرمانده هوگو چاوز» به تصویر بکشد. شرکت «سونی پیکچرز» یک پوستر تبلیغاتی با عکس رییس جمهوری سابق ونزوئلا را به همراه این جمله منتشر کرده بود: «قدرت عشق و عشق قدرت.»

بوداپست از نگاه بی خانمان ها

یک سازمان غیر دولتی مجار به نام Budapest Bike Maffia صد عدد دوربین در اختیار افراد بی خانمان بوداپست قرار داده تا پایتخت مجارستان را از نگاه بی خانمان ها به تصویر بکشند. پروژه مشابهی در لندن، سائو پائولو و منچستر نیز اجرا خواهد شد.

تا کنون بیش از ۲۰۰۰ عکس توسط این افراد گرفته شده و قرار است داوران حرفه ای۵۰ عکس را انتخاب کنند. عکس های منتخب از دهم تا بیست و دوم شهریور در نمایشگاهی در بوداپست در معرض دید عموم قرار می گیرند. سیزده عکس برتر نیز بر روی تقویم دیواری سال ۲۰۱۷ منتشر خواهند شد.

مردی که جسد همسرش را ۱۲ کیلومتر حمل کرد

انتشار عکس یک مرد هندی که جسد همسرش را ۱۲ کیلومتر بر روی شانه هایش حمل کرد موجب جنجال رسانه ای شد. این مرد پس از مرگ همسرش ناچار شد جسد او را از بیمارستان محل فوت تا محل زندگی اش حمل کند.

به گفته این فرد، بیمارستان در ازای حمل جسد مبلغی درخواست کرده بود اما او به دلیل فقر مالی قادر به پرداخت نبود. وی می گوید: «بارها التماس کردم اما بیمارستان هیچ کمکی به من نکرد.»در مقابل مقامات بیمارستان این ادعا را رد کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روپرت مرداک در ۹۲ سالگی ریاست دو شرکت رسانه‌ای خود را به پسرش واگذار کرد

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

جنبش «زن، زندگی، آزادی» برنده جایزه مطبوعات اروپا در سال ۲۰۲۳ شد