یونیسف: نیم میلیون کودک ساکن اطراف دریاچه چاد به «سوء تغذیه حاد» دچارند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
یونیسف: نیم میلیون کودک ساکن اطراف دریاچه چاد به «سوء تغذیه حاد» دچارند

حدود نیم میلیون کودک ساکن در اطراف دریاچه چاد به «سوء تغذیه حاد» دچار هستند.
صندوق کودکان سازمان ملل متحد با انتشار این آمار در گزارشی تاکید داشته که شرایط این کودکان تاثیر اقدامات گروه اسلامگرای افراطی بوکوحرام در منطقه است.

این کودکان ساکنان چهار کشور چاد، نیجر، نیجریه و کامرون در اطراف دریاچه چاد هستند که اکنون تحت کنترل شبه نظامیان بوکوحرام است.
یونیسف اعلام کرده که برای مقابله با این بحران ۳۰۸ میلیون دلار کمک مالی نیاز است این درحالیست که این سازمان تنها ۴۱ میلیون دلار یعنی ۱۳ درصد از مبلغ مورد نیاز را دریافت کرده است.

آدریان ادوارد، سخنگوی یونیسف می گوید: «ما با والدینی مواجه هستیم که بسیار بیمار هستند و حتی قادر به حرکت نیستند، کودکانی که صورتهایشان ورم دارد و چشم هایشان گود رفته که نشانه روشنی از سوء تغذیه است. نیاز به اقدام و حمایت بیشتر از سوی همه ما به عنوان حامیان حقوق بشر است تا بتوانیم به طور موثرتری به این جمعیت آسیب پذیر کمک کنیم.»

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در این گزارش همچنین می افزاید، این گروه اسلامگرای افراطی طی سال جاری میلادی در ۳۸ مورد از کودکان برای انجام بمب گذاری های انتحاری استفاده کرده است. این رقم در سال ۲۰۱۵، ۴۴ مورد و سال پیش از آن چهار مورد بوده است.