اتهام فساد مالی کی یف علیه مسئول ستاد انتخاباتی ترامپ

اتهام فساد مالی کی یف علیه مسئول ستاد انتخاباتی ترامپ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دفتر مبارزه با فساد اوکراین می گوید نام پل مانافورت، مسئول ستاد تبلیغاتی دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری خواه انتخابات ایالات متحده آمریکا در فهرست افرادی درج شده است که وجه غیرقانونی از ویکتور یانوکووی

آگهی

دفتر مبارزه با فساد اوکراین می گوید نام پل مانافورت، مسئول ستاد تبلیغاتی دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری خواه انتخابات ایالات متحده آمریکا در فهرست افرادی درج شده است که وجه غیرقانونی از ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری برکنار شده دریافت کرده اند.

به گزارش نیویورک تایمز نام آقای مانافورت در دفترچه دست نویسی که توسط دفتر مبارزه با فساد اوکراین یافته شده ۲۲ بار ذکر شده است. به گزارش این مرکز او مبلغی بیش از ۱۲ میلیون دلار وجه نقد غیرقانونی دریافت کرده است.

مرکز مبارزه با فساد اوکراین همچنین تاکید کرده که هنوز دریافت این مبلغ از سوی آقای مانافورت به اثبات نرسیده است.

مسئول دفتر مبارزه با فساد اوکراین در رابطه با این موضوع به رسانه ها گفت: «نام فامیل آقای مانافورت در کتابچه ای که “دفتر سیاه” نامگذاری شده به ثبت رسیده و بر اساس این فهرست بیش از ۱۲ میلیون دلار برای پوشش هزینه های مربوط به این شخص از تاریخ ۲۰ نوامبر سال ۲۰۰۷ صرف شده است.»

پل مانافورت، ضمن رد این ادعا گفته که هیچگاه پولی غیرقانونی دریافت نکرده و گزارش نیویورک تایمز را نیز غیرواقعی خوانده است. او همچنین گفته که هیچگاه برای دولت های روسیه یا اوکراین کار نکرده است. وکیل پل مانا فورت نیز در پیامی ضمن دفاع از او اعلام کرد که این اتهامات با «انگیزه سیاسی» مطرح شده است.

مانافورت که برگزارکننده کمپین های انتخاباتی است در فاصله سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ میلادی به عنوان مشاور و از طریق دفترش در کی یف برای کمپین انتخاباتی یانوکوویچ به منظور پیروزی حزب طرفدار روسیه در انتخابات پارلمانی اوکراین فعالیت می کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عده ای از جمهوریخواهان خواستار توقف کمک مالی به ترامپ شدند

گاف‌های جو بایدن و دونالد ترامپ؛ سلامت نامزدها سرنوشت انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا را تعیین می‌کند؟

جنگ اسرائیل و حماس یک سال مانده تا رقابت احتمالی بایدن با ترامپ در انتخابات؛ نظرسنجی‌ها چه می‌گویند؟