Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

والدین نیجریایی بعد از دوسال چهرۀ دختر ربوده شده شان را دیدند

والدین نیجریایی بعد از دوسال چهرۀ دختر ربوده شده شان را دیدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

والدین یکی از دخترانی که دو سال پیش توسط گروه سلفی بوکوحرام در نیجریه ربوده شده است پس از دو سال توانستند تصویر دخترشان را ببینند.

آگهی

والدین یکی از دخترانی که دو سال پیش توسط گروه سلفی بوکوحرام در نیجریه ربوده شده است پس از دو سال توانستند تصویر دخترشان را ببینند. این دختر جوان در یک ویدئوی ۱۱ دقیقه ای منتشر شده توسط این گروه اسلامگرای افراطی در کنار تعدادی دیگر از دختران ربوده شده دیده می شود.

تاریخ دقیق و مکان ضبط این ویدئو مشخص نیست و در بخشی از آن یکی از اعضای این گروه خطاب به دولت بر آزادی اعضای زندانی این گروه در ازای رهایی این دختران تاکید می کند.

پدر این دختر جوان می گوید: « از زمانی که آنها این دختران را ربوده اند من دخترم را در هیچ یک از تصاویری که آنها منتشر کرده اند ندیده بودم. امروز بعد از اینهمه مدت توانستم دورکا را ببینم که داشت حرف می زند، خیلی از دیدن او خوشحال شدم.»

گروه اسلامگرای بوکوحرام که با رهبر داعش نیز بیعت کرده است، خواهان اعمال شریعت در نیجریه است و بارها دست به ربودن پسران و دختران جوان زده و تهدید کرده است در صورت عدم قبول خواسته های آنها از سوی دولت، این دختران را بعنوان برده می فروشد.

مادر دورکا که عضو جنبش «دختران ما را برگردانید» است، می گوید: « اگر دولت نیجریه می خواست به کمک کسانی که ربوده شده اند برود، تا بحال باید حداقل یکنفر را آزاد می کرد. تمام دخترانی که تا توانسته اند نجات پیدا کنند خودشان دست به فرار زده اند، هیچ دولتی برای نجات آنها کمکی نکرده و هیچ ارتشی هم به کمک این دختران نرفته است.»

در این ویدئو که بوکوحرام روز یکشنبه منتشر کرده است، دختری که بعنوان دورکا شناسایی شده می گوید تعدادی از همکلاسی هایش در اثر بمباران ها کشته شده اند و ۴۰ نفر از آنها نیز بالاجبار به عقد اعضای این گروه سلفی در آمده اند. در این ویدئوی منتشر شده، یکی از دختران نوزادی در آغوش دارد و بقیۀ دختران نیز مدام اشک هایشان را پاک می کنند.

گروه بوکوحرام در آوریل ۲۰۱۴ این دختر جوان را به همراه ۲۷۶ دانش آموز دیگر از یک مدرسه در شهر چیبوک در شمال نیجریه ربود. تعدادی از این دختران توانسته اند با به خطر انداختن جان خود از دست بوکوحرام بگریزند. هنوز نزدیک به ۲۰۰ نفر از این دختران در اسارت این گروه تروریستی قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بوکوحرام؛ انتشار ویدئوی جدیدی از دختران ربوده شده نیجریه ای

گروگانگیران نیجریه ۶۲۰ هزار دلار برای آزادی دانش آموزان ربوده شده طلب کردند

نیروهای امنیتی نیجریه عملیات نجات یکی از گسترده‌ترین آدم‌ربایی‌های این کشور را آغاز کردند