آمریکا؛ درگیری مردم با پلیس در میلواکی در پی شلیک و قتل یک جوان توسط پلیس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آمریکا؛ درگیری مردم با پلیس در میلواکی در پی شلیک و قتل یک جوان توسط پلیس

بدنبال شلیک شنبه شب پلیس به یک مظنون مسلح ۲۳ ساله در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین آمریکا که منجر به مرگ این جوان شد، حدود ۲۰۰ تن از مردم این شهر دست به اعتراض زدند و با پلیس درگیر شدند.

یک افسر پلیس که خودرویش مورد حمله معترضان قرار گرفته بود در اثر پرتاب سنگ و آجر معترضان زخمی شده است.

تام برت شهردار میلواکی در سخنانی گفت: «یک افسر پلیس میلواکی با شش سال سابقه کار، فردی را که به سمت شرق شهر می گریخته تعقیب کرده است. او به این فرد دستور داده که اسلحه اش را زمین بگذارد. اما این فرد اسلحه اش را نگه داشته است. من هنوز به قطع نمی توانم این را تایید کنم اما می توانم بگویم او اسلحه داشته و افسر پلیس چندین بار به او شلیک کرده است.»

معترضان یک خودروی پلیس و همچنین یک پمپ بنزین را به آتش کشیدند و دو خودرو دیگر را تخریب کردند. سه نفر نیز توسط پلیس دستگیر شده اند.

تیراندازی روز شنبه پلیس به این جوان مسلح در پی جمعه شبی خشونت بار در میلواکی رخ داده است که طی آن ۵ نفر در ۹ فقره تیراندازی در مکان های مختلف کشته شدند و به همین دلیل پلیس تدابیر امنیتی را در این شهر افزایش داده بود.

بر اساس داده های منتشر شده توسط واشنگتن پست از آغاز سال جاری میلادی ۵۸۶ نفر توسط پلیس در آمریکا کشته شده اند.

افزایش خشونت پلیس در آمریکا باعث افزایش توجه به جنبش «زندگی سیاهان اهمیت دارد» شده و بحث ها در سطح ملی درباره رابطه رفتار پلیس و مسئله نژاد را افزایش داده است.