جنگل های جنوب غرب اروپا همچنان در آتش می سوزند

جنگل های جنوب غرب اروپا همچنان در آتش می سوزند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود کم شدن از دامنه حریق در پرتغال، بخش هایی از جنگل ها و اراضی مجمع الجزایز مادیرا در جنوب کشور و همینطور بخش هایی از جنگل های شمال همچنان در شعله های آتش می…

آگهی

با وجود کم شدن از دامنه حریق در پرتغال، بخش هایی از جنگل ها و اراضی مجمع الجزایز مادیرا در جنوب کشور و همینطور بخش هایی از جنگل های شمال همچنان در شعله های آتش می سوزند. این آتش سوزی روز چهارشنبه سه کشته برجای گذاشت و بیش از ۳۰۰ نفر هم بر اثر استنشاق دود و سوختگی آسیب دیدند. دست کم ۳۷ خانه و یک هتل طعمه حریق شدند.

شعله های آتش در شمال غرب اسپانیا پنج روز است که زبانه می کشند. به گفته مقام های محلی، برغم تلاش آتش نشانان برای اطفای حریق نزدیک به ۵۷۰۰ هکتار از جنگل ها و اراضی منطقه گالیسیا در آتش سوختند.

یکی از ساکنان محلی در گالیسیا درباره این آتش سوزی گفت: «در ابتدا ستونی از دود را دیدیم. سپس صدای دو انفجار را شنیدیم و در پی آن آتش به سرعت همه جا را فراگرفت.»

در حالی که مقام های محلی از تحت کنترل بودن اوضاع خبر داده اند، در برخی نواحی گالیسیا، آتش در حال پیشروی به مناطق مسکونی است.

در جنوب فرانسه نیز آتش سوزی های گسترده از روز چهارشنبه خسارت های زیادی به بار آورده است. هزاران هکتار از جنگل ها و اراضی طعمه حریق شده اند. شماری خانه نیز در آتش سوختند.

خشکی آب و هوا و وزش بادهای شمال موسوم به «میسترال» در این منطقه سرایت شعله های آتش به مناطق همجوار را سرعت بخشیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبعات حمله انتقام‌جویانه ایران به اسرائیل؛ اروپا نگران چیست؟

ورود گرد و غبار «بسیار غلیظ» صحرای آفریقا به اروپا رنگ آسمان را تغییر داد

آیا اروپا برای بازگشت ترامپ به کاخ سفید آماده است؟