آتش سوزی ها در شمال پرتغال رو به گسترش است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آتش سوزی ها در شمال پرتغال رو به گسترش است

آتش سوزی های مهیب در پرتغال که از چند روز پیش در مناطقی از این کشور آغاز شده، به جزیرۀ «مادرا» در منطقۀ پورتو رسیده است. به گفتۀ مقامات این منطقه، دست کم ۲۷ منزل مسکونی در این جزیره تخریب شده و امدادرسانان توانسته اند بیش از ۲۵۰ نفر را از محل آتش سوزی دور کنند.

یکی از ساکنان این جزیره می گوید: «همه فرار می کنند، همه جا را آتش گرفته و وضعیت خیلی پیچیده است. ما اول فرار کردیم و بعد به اینجا برگشتیم تا اتومبیل ها را از محل آتش سوزی دور کنیم و شروع به کمک به همدیگر کردیم، همه برای خاموش کردن آتش کمک می کنند.»

به گزارش مقامات آتش نشانی پرتغال، شمال این کشور با خطر گسترش آتش روبروست و گرمای زیاد و همچنین وزش باد موجب سرایت این آتش سوزی به نقاط دیگر شده است. بیش از ۳۵ آتش سوزی در شمال پرتغال در جریان است و تلاش ها برای خاموش کردن این آتش سوزی که تاکنون خسارات زیادی به حیات وحش و طبیعت این منطقه وارد کرده، ادامه دارد.

بیش از ۲۴۰۰ کیلومتر از جنگل های مصنوعی شمال پرتغال در معرض آتش قرار دارد و بیش از ۵۰۰ مامور آتش نشانی تلاش می کنند این حریق را اطفا کنند. دولت پرتغال وضعیت اضطراری اعلام کرده و از اعزام ۳۵۰ آتش نشان دیگر به منطقه خبر داده است.

با این وجود و به گفتۀ رئیس کمیسیون محافظت از شهروندان در پورتو کمبود هواپیمای آب پاش برای مقابله با این آتش سوزی ها کاملا مشهود است.