جوکوویچ از رقابتهای تنیس المپیک حذف شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جوکوویچ از رقابتهای تنیس المپیک حذف شد

اولین شگفتی المپیک در رقابتهای تنیس رقم خورد. نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان در دور اول رقابتهای انفرادی باخت و حذف شد. این تنیسور صرب در دو ست پیاپی و با نتیجه مشابه ۷ به ۶ به خوان مارتین دل پترو، تنیسور آرژانتینی باخت تا رقابتهای المپیک را با چشمانی اشکبار ترک کند.

نواک جوکوویچ که در سالهای اخیر به موفقیتهای کم نظیری در رقابتهای فردی گرنداسلم دست پیدا کرده است، در المپیک چهار سال قبل در لندن هم به خوان مارتین دل پترو باخت و نتوانست به مدال برنز برسد.

در اولین روز رقابتهای تنیس، خواهران ویلیامز هم با شکست در رقابتهای دونفره از مسابقات کنار رفتند. این دو خواهر که امیدوار بودند برای چهارمین بار به مدال طلای رقابتهای دونفره دست پیدا کنند، در دور اول در برابر نمایندگان تیم جمهوری چک شکست خوردند. پس از کسب مدال طلا در رقابتهای المپیک ۲۰۰۰ در سیدنی، ۲۰۰۸ در پکن و ۲۰۱۲ در لندن، این برای اولین بار بود که تیم دونفره سرنا و ونوس در رقابتهای المپیک شکست می خوردند.

البته رویای المپیک برای سرنا ویلیامز هنوز به پایان نرسیده و مدافع عنوان قهرمانی در رقابتهای انفرادی توانست با شکست دادن حریف استرالیایی خود به دور بعدی راه پیدا کند.