بازداشت مراد حمید در بلغارستان و بررسی پرونده او برای استرداد به فرانسه

بازداشت مراد حمید در بلغارستان و بررسی پرونده او برای استرداد به فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات بلغارستان تایید کردند که مراد حمید، شهروند فرانسوی که توسط سرویس های امنیتی فرانسه به اتهام «فعالیتهای مرتبط با تروریسم» تحت پیگرد بوده است، در شهر صوفیه در بازداشت اداره تحقیقات ملی بلغارستان

آگهی

مقامات بلغارستان تایید کردند که مراد حمید، شهروند فرانسوی که توسط سرویس های امنیتی فرانسه به اتهام «فعالیتهای مرتبط با تروریسم» تحت پیگرد بوده است، در شهر صوفیه در بازداشت اداره تحقیقات ملی بلغارستان است و دولت بلغارستان در حال انجام مراحل قانونی برای استرداد او به فرانسه است.

مراد حمید ۲۰ ساله که برادر زن یکی از عاملان حمله به دفتر نشریه فرانسوی شارلی ابدو است، قصد سفر به سوریه از مسیر ترکیه را داشت.

رومینا آرنودووا، سخنگوی دادستان کل بلغارستان روز دوشنبه گفت: «ما از طریق شبکه های بین المللی اطلاعاتی را دریافت کردیم که فردی که در حال سفر است، قصد پیوستن به ستیزه جویان داعش را دارد و خطرناک محسوب می شود. دلیل صدور حکم بازداشت اروپایی از سوی فرانسه نیز این است که این فرد در فعالیتهای مرتبط با تروریسم درگیر بوده و با گروههای سازمان یافته جنایی برای انجام اقدامات تروریستی همکاری داشته است.»

مراد حمید پس از وقوع حادثه تروریستی شارلی ابدو در ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی بازداشت و پس از مدت کوتاهی با اثبات این ادعا که در زمان وقوع این حادثه او در مدرسه بوده است، آزاد شد.

مراد حمید در ۲۶ ژوئیه به عنوان گردشگر، از مسیر صربستان وارد بلغارستان و سپس در شب ۲۸ ژوئیه از طریق یکی از ایستهای بازرسی مرزی بلغارستان وارد خاک ترکیه شد. اما از آنجا که حکم ممنوعیت پنج ساله ورود او به خاک ترکیه توسط مقامات آنکارا صادر شده بود، ماموران ترکیه مانع از ورود او به خاک این کشور شدند. به این ترتیب مراد حمید بازداشت و در اختیار مقامات بلغارستان قرار گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد