جشنواره های مجارستان منبع درآمد شهرها و دهکده های کوچک این کشور

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
جشنواره های مجارستان منبع درآمد شهرها و دهکده های کوچک این کشور

مجارستان کشوری است که در فصل تابستان میزبان جشنواره های مختلفی از جمله موسیقی و فستیوالهای هنری است.

جشنواره جاز «پالوزناک» از جمله این رویدادهای هنری فرهنگی است. پیش بینی می شود در این جشنواره امسال بیش از ۱۰ هزار نفر شرکت کنند.

پالوزناک نام یکی از دهکده های شهرستان «وزپریم» واقع در غرب مجارستان است.

یکی از دست اندرکاران برگزاری جشنواره پالوزاک می گوید: «یک شهر بزرگ با یک بودجه زیاد حامی این رویداد نیست. همچنین هیچ نهاد سیاسی یا اجتماعی از این جشنواره حمایت نمی کند. درآمد ناشی از این رویداد از منابعی چون فروش بلیط و یا اسپانسرها تامین می شود.»

جمعیت دهکده پالوزناک ۵۰۰ نفر است. شهردار این دهکده درباره تاثیر برگزاری جشنواره می گوید: «قیمت مسکن افزایش یافته است. افراد بیشتری برای بازدید از دهکده به اینجا می آیند. تجار محلی و تولیدکنندگان بصورت غیرمستقیم از جشنواره سود می برند. شش ماه قبل از این جشنواره، باید هتل رزرو کرد.»

جشنواره موزیک «زیگت» نیز از دیگر فستیوالهای بزرگ و معروف مجارستان است. در این جشنواره هر سال هنرمندان، موسیقی دانان و دی جی های مشهوری از سراسر دنیا شرکت می کنند. پیش بینی می شود امسال ۴۰۰ هزار نفر در این جشنواره شرکت کنند.

بئاتریس آسبوت، خبرنگار یورونیوز در مجارستان در گزارش خود می گوید: «دهکده ها و شهرهای کوچک سعی می کنند تولیدات و فرهنگ منطقه ای را در جشنواره معرفی کنند. در مجارستان حدود ۸ هزار رویداد وجود دارد که نام جشنواره بخود گرفته اند و نزدیک به یک سوم آنها پذیرای حدود ۱۰ هزار نفر شرکت کننده هستند.»