نام های بزرگ در ریو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نام های بزرگ در ریو

کریس فروم بریتانیایی از جمله نام های بزرگی است که در ریو همه انتظارشان را می کشند. فاتح دور اخیر تور دوچرخه سواری فرانسه حالا به ریو آمده تا طلای دیگری را بر گردن آویزد. او در مسابقه روز شنبه و نیز در تایم تریل انفرادیِ دهم اوت از جمله بخت های اول قهرمانی است.

دافنه شیپرز، ملکه جدید دومیدانی هلند است که مدال برنز رقابت های هفت گانه را در سال ۲۰۱۳ در کارنامه دارد. او یکماه پیش در رقابت های قهرمانی اروپا مدال طلای ۱۰۰ و ۴ در ۱۰۰ متر را از آن خود کرد و بدنبال درخشش در ریو است.

تدی رینر از جمله ستاره های ورزش جودوی فرانسه در ریو است. او در سن ۲۷ سالگی هشت عنوان جهانی را در کارنامه دارد. پرچم دار کاروان فرانسه، و مدافع عنوان قهرمانی در المپیک از شش سال پیش تاکنون شکست نخورده است.

نواک جکویچ مرد شماره یک تنیس جهان که دوازده قهرمانی در مسابقات گرند اسلم را در کارنامه دارد به دنبال نخستین طلای المپیکی است که جای آن در کلکسیون افتخاراتش خود نمایی می کند. این تنیس باز صرب نخستین مسابقه در ریو را مقابل دل پوتروی آرژانتینی انجام می دهد.

سرنا ویلیامز که سه بار سابقه حضور در بازیهای المپیک را دارد در ریو به چیزی جز دفاع از عنوان قهرمانی اش فکر نمی کند. ستاره آمریکایی تنیس زنان از جمله بخت های اصلی کسب طلا در المپیک امسال است.