Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حضور ۲۷۱ ورزشکار روس در المپیک ریو تایید شد

حضور ۲۷۱ ورزشکار روس در المپیک ریو تایید شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرانجام پس از هفته ها گفتگو درباره سرنوشت ورزشکاران روسیه در پی انتشار اسناد مربوط به رسوایی دوپینگ گسترده در این کشور، ۲۷۱ ورزشکار از تیم ۳۸۷ نفری روسیه اجازه یافتند تا در المپیک ریو دو ژانیرو حضور…

آگهی

سرانجام پس از هفته ها گفتگو درباره سرنوشت ورزشکاران روسیه در پی انتشار اسناد مربوط به رسوایی دوپینگ گسترده در این کشور، ۲۷۱ ورزشکار از تیم ۳۸۷ نفری روسیه اجازه یافتند تا در المپیک ریو دو ژانیرو حضور یابند.

الكساندر ژاكوف، رییس كمیتۀ المپیك روسیه عصر پنجشنبه و در زمانی کمتر از یک روز به آغاز رسمی بازیهای المپیک ریو، از موافقت کمیته بین المللی المپیک با حضور این تعداد ورزشکار روس خبر داد.

الكساندر ژاكوف گفت: «بیشتر تیم های ورزشی روسیه با تمام اعضای خود در بازیهای المپیک ریو دو ژانیرو شرکت خواهند کرد. در مجموع ۲۷۱ ورزشکار در این رویداد شرکت خواهند کرد.»

او گفت اسناد پذیرش این ورزشکاران از کمیته بین المللی المپیک دریافت شده است و در ادامه سخنانش افزود: «می خواهم به این حقیقت اشاره کنم که برای حضور در تیم روسیه سخت ترین معیارها در نظر گرفته شده است. هیچ تیمی در جهان به اندازه تیم روسیه چنین معیارهای سختی را برای انتخاب ورزشکاران در نظر نگرفته است. به ورزشکارانی که در گذشته به دلیل دوپینگ از شرکت در رقابتها محروم شده بودند نیز اجازه حضور دوباره داده نشده است.»

به گفته آقای ژاكوف ورزشکاران رشته های بوکس، تنیس، جودو، سوارکاری و تیراندازی در میان افرادی هستند که کمیته بین المللی المپیک با حضورشان در این بازیها موافقت کرده است.

او همچنین ابراز امیدواری کرد تا زمان آغاز رسمی بازیهای المپیک ریو، بر شمار ورزشکاران روس مجاز به شرکت در این رقابتها افزوده شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پل پوگبا پس از اعلام حکم محرومیت ۴ ساله به دلیل دوپینگ: دل‌شکسته، شوکه و غمگینم

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

انتقال فوری سردار آزمون به لیگ آلمان؛ مدیر لورکوزن: از توافق با زنیت بسیار خوشحالیم