Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

پلیس لندن: تمامی گزینه ها برای یافتن انگیزۀ عامل حملۀ میدان راسل تحت بررسی است

پلیس لندن: تمامی گزینه ها برای یافتن انگیزۀ عامل حملۀ میدان راسل تحت بررسی است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مردی در پارکی واقع در نزدیکی میدان راسل لندن با چاقو به رهگذران حمله کرد و یک زن را کشت.

آگهی

مردی در پارکی واقع در نزدیکی میدان راسل لندن با چاقو به رهگذران حمله کرد و یک زن را کشت. در این حمله که ساعت ۲۲ چهارشنبه شب صورت گرفته است پنج نفر نیز مجروح شده اند. پلیس توانسته این فرد را با استفاده از تفنگ برقی بی حرکت و دستگیر کند.

مارک رائولی، یکی از مقامات پلیس لندن با اعلام خبر آغاز تحقیقات در مورد انگیزۀ حمله کننده گفت: «نشانه های اولیه از ضارب، گزینۀ وضعیت سلامت روانی وی را در این پرونده پررنگ می کند. ما همچنان در مورد دیگر انگیزه های منتج به این حمله نیز تحقیق می کنیم و احتمال تروریستی بودن آن نیز یکی از این گزینه های موجود در این تحقیقات است.»

میدان راسل در نزدیکی موزۀ بریتانیا قرار دارد. به گفتۀ پلیس عامل این حمله یک جوان ۱۹ ساله است ولی ملیت وی هنوز اعلام نشده است.

این حمله به فاصلۀ چند ساعت پس از اعلام تصمیم مقامات لندن از استقرار ۶۰۰ نیروی نظامی ضد تروریسم در این شهر رخ می دهد. رئیس پلیس لندن بهنگام اعلام این خبر، علت استقرار نیروهای ضد تروریسم را احتمال قوی وقوع حملات تروریستی در پایتخت انگلستان عنوان کرد. نخستین گروه از این نیروی ویژه روز چهارشنبه ماموریت خود را آغاز کردند.

لندن طی سالهای اخیر صحنۀ چند حمله با چاقو بوده که می توان به بریدن سر یک سرباز بریتانیایی در محله ای از لندن توسط یک دو مهاجم نیجریه ای تبار اشاره کرد. در دسامبر سال گذشته نیز یک مرد اهل سومالی در مترو با چاقو به دو نفر حمله و آنها را مضروب کرد.

حمله در لندن به فاصلۀ کمتر از دو هفته از حملۀ مشابهی در شهر سنت اتین دو رووره در فرانسه صورت می گیرد. در آن حمله دو جوان که بیعت خود با ابوبکر بغدادی رهبر داعش را در ویدئویی ثبت کرده بودند، با گروگانگیری در یک کلیسا کشیش ۸۴ ساله ای را با ضربات چاقو به قتل رساندند. این دو پس از مجروح کردن یک گروگان دیگر به دست پلیس از پای درآمدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار نیروهای مسلح پلیس لندن افزایش پیدا می کند

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد