Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پلیس لندن: نشانه ای از تروریستی بودن حمله میدان راسل نیافته ایم

پلیس لندن: نشانه ای از تروریستی بودن حمله میدان راسل نیافته ایم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حمله مردی چاقو به دست به رهگذران در میدان راسل در مرکز لندن، پایتخت بریتانیا، یک زن آمریکایی کشته و پنج تن مجروح شدند.

آگهی

در حمله مردی چاقو به دست به رهگذران در میدان راسل در مرکز لندن، پایتخت بریتانیا، یک زن آمریکایی کشته و پنج تن مجروح شدند.

به گفته پلیس فرد مظنون به انجام این حمله یک مرد نروژی سومالیایی الاصل و ۱۹ ساله است که اکنون به اتهام قتل در بازداشت به سر می برد.

بنا به اعلام پلیس تاکنون نشانه ای از تروریستی بودن این حمله یافت نشده است.

مارک رولی، معاون کمیسر پلیس لندن می گوید : «نتیجه تلاشهایمان تا اینجا به شکل فزاینده ای حکایت از این دارد که این اتفاق دلخراش ناشی از مشکلات روانی بوده است. در این مقطع از تحقیق باور داریم که این حمله بدون برنامه ریزی قبلی انجام شده است و قربانیان به شکل تصادفی انتخاب شده اند. تلاشهای ما تاکنون حکایت از این دارد که پیشینه این فرد ارتباطی با اقدامات او در صحنه جرم نداشته است.»

بنا به اعلام پلیس لندن شهروندانی از استرالیا، آمریکا، اسرائیل و بریتانیا در میان مجروحان این حادثه به چشم می خورند و سه نفر از آنها از بیمارستان مرخص شده اند.

پل اوگیبنی، شاهد عینی می گوید: «اولین چیزی که دیدم یک افسر پلیس کاملا مسلح بود که اسلحه خودکار به دست داشت. فهمیدم که اتفاقی در جریان است. همانطور که به راهمان ادامه می دادیم با حضور پررنگ پلیس در میدان راسل مواجه شدیم. تکرار می کنم که واقعا حضور پلیس بسیار چشمگیر بود. سپس همانطور که خیابان را پائین تر رفتیم جسدی را بر روی زمین مشاهده کردیم. رویش پتو کشیده بودند و همه جا خونی شده بود.»

به دنبال حمله چهارشنبه شب در پارک میدان راسل، صادق خان، شهردار لندن در بیانیه ای از مردم این شهر خواست آرامش و هوشیاری خود را حفظ کنند.

تحقیق در مورد این حمله توسط پلیس لندن و با همکاری افسران واحد مبارزه با تروریسم انجام می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار نیروهای مسلح پلیس لندن افزایش پیدا می کند

ظرفیت‌های پنهان فریبکاری هوش مصنوعی؛ آیا فناوری انسان نسل او را منقرض می‌کند؟

آرژانتین از پاکستان و سریلانکا خواست وزیر کشور ایران را بازداشت کنند