Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مجوز آزمایش انسانی واکسن ضد زیکا در آمریکا صادر شد

مجوز آزمایش انسانی واکسن ضد زیکا در آمریکا صادر شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان غذا و داروی آمریکا روز چهارشنبه مجوز آزمایش دومین واکسن ویروس زیکا به روی انسان را صادر کرد.

آگهی

سازمان غذا و داروی آمریکا روز چهارشنبه مجوز آزمایش دومین واکسن ویروس زیکا به روی انسان را صادر کرد. در مرحلۀ نخست قرار است این واکسن به روی ۸۰ داوطلب بین ۱۸ تا ۳۵ ساله آزمایش شود.

این نهاد بهداشتی و درمانی آمریکا در ماه ژوئن نیز مجوز آزمایش نخستین واکسنی را که توسط لابراتوآرهای این کشور و کرۀ جنوبی تهیه شده بود، صادر کرد و این واکسن در کانادا، میامی و فیلادلفیا به روی انسان مورد آزمایش قرار گرفت.

ویروس زیکا طی هفته های اخیر در آمریکا بویژه در ایالت فلوریدا گسترش یافته و دست کم ۱۴۰ مورد آلوده به این ویروس ثبت شده است.

بودجۀ لازم برای مبارزه با ویروس زیکا در آمریکا طی روزهای آینده در کنگرۀ این کشور به بحث گذاشته می شود.

مارکو روبیو، سناتور فلوریدا با درخواست از کنگره برای اختصاص بودجۀ لازم علیه زیکا در این باره در یک سخنرانی گفت: «برای بازی سیاسی زمان نیست، ما به این بودجه هر چه سریعتر نیاز داریم. امیدوارم هر دو حزب اختلافات خود را در این باره کنار بگذارند. همچنین امیدوارم که همکاران من در سراسر کشور این فکر را کنار بگذارند که این مساله به آنها ربطی ندارد چون در یک منطقه در میامی اتفاق افتاده است. مطمئنم که زمان زیادی طول نخواهدکشید که ایالت ها و مناطق دیگر این کشور مجبور خواهند بود با این موقعیت روبرو شوند.»

به گفتۀ مقامات بهداشتی فلوریدا، پنج زن باردار مشکوک به این ویروس هستند و تحت مراقبت های لازم قرار گرفته اند. مقامات میامی همچنین تلاش می کنند با خشک کردن آبهای مانده در جوی ها و خیابان ها جلوی ایجاد محیط مناسب برای تکثیر پشه ها را بگیرند.

ویروس زیکا برای اولین بار در برزیل شایع شده و سپس به دیگر کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای شمالی نیز سرایت کرده است. این ویروس به اروپا نیز رسیده و مقامات بهداشتی اسپانیا تولد یک نوزاد میکروسفال بر اثر ابتلای مادرش به زیکا را در ماه ژوییه در بارسلونا ثبت کرده اند.

هنوز هیچ دارویی برای مقابله با ویروس زیکا که از طرق مختلف از جمله نیش پشه و ارتباط جنسی منتقل می شود کشف نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد

نتایج یک پژوهش: آمریکا در انرژی هسته‌ای ۱۵ سال از چین عقب است

«ظهور دوم مسیح بر زمین»؛ بومیان لاکوتا تولد بوفالوی سفید در پارک ملی یلواستون را جشن می‌گیرند