Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سازمان های حقوق بشری سوری از پرتاب بمب گاز کلر در سراقیب خبر می دهند

سازمان های حقوق بشری سوری از پرتاب بمب گاز کلر در سراقیب خبر می دهند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان های حقوق بشر سوری از پرتاب یک بمب شیمیایی حاوی گاز کلر در شهر «سراقیب» خبر می دهند.

آگهی

سازمان های حقوق بشر سوری از پرتاب یک بمب شیمیایی حاوی گاز کلر در شهر «سراقیب» خبر می دهند. به گفتۀ این منبع سوری، ۳۳ نفر که در میان آنها کودک و زن نیز دیده می شوند در اثر پرتاب این بمب توسط یک هلی کوپتر مصدوم و به بیمارستان منتقل شده اند. مقامات بیمارستانی این شهر می گویند بیشتر مصدومین از ناحیۀ چشم آسیب دیده اند.

پرتاب این بمب شیمیایی ساعاتی پس از سقوط یک هلی کوپتر روسی در نزدیکی این شهر صورت می گیرد که منجر به کشته شدن پنج نفر از نظامیان روسی حاضر در سوریه شده است. گروههای مخالف دولت پرتاب این بمب را به روسیه و نیروهای دولتی نسبت می دهند.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در دیدار هفتگی خود با خبرنگاران در این باره گفت: « من هم این گزارش را دیده ام اما در موقعیتی نیستم که آن را تایید کنم. در حال حاضر با همکاری هم پیمانانمان در منطقه تلاش می کنیم به واقعیت دست یابیم و اگر خبر درست باشد، و البته تاکید می کنم که نمی توانم آن را تایید کنم، در آنصورت با یک مسالۀ بسیار جدی روبرو خواهیم بود.»

کرملین در بیانیه ای استفاده از بمب حاوی گاز شیمیایی را در منطقه ای که هلی کوپتر این کشور سقوط کرده به شدت رد کرده است. همزمان و به گزارش خبرگزاری سانا، دولت سوریه روز سه شنبه گروههای مسلح ضد دولتی را به استفاده از گاز در شهر حلب متهم کرده که موجب مرگ پنج نفر شده است.

حلب از اوایل ماه ژوییه در محاصرۀ نیروهای دولتی است و روز سه شنبه نیز نبردها میان گروههای مسلح مخالف دولت و ارتش سوریه ادامه یافت. نیروهای موسوم به ارتش آزاد سوریه می گویند تونلی را که توسط نیروهای دولتی مورد استفاده قرار می گرفت منفجر کرده اند.

دولت سوریه و نیروهای روسیه می گویند این تونل ها از سوی ساکنان برای خروج از شهر حلب استفاده می شود اما ارتش آزاد سوریه می گوید نیروهای دولتی از این تونل ها برای حمله به مواضع این گروه استفاده می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوریه؛ نبرد نیروهای کرد با داعش درمنبج و حمله با گاز سمی به نزدیکی سراقب

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد