شوخی شماری گردشگر آلمانی در اسپانیا موجب وحشت عمومی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شوخی شماری گردشگر آلمانی در اسپانیا موجب وحشت عمومی شد

شوخی چند جوان آلمانی در سواحل شهر پلاتجادارو واقع در شمال شرق اسپانیا موجب هراس و وحشت عمومی شد، تا جایی که حاضران به تصور وقوع حمله تروریستی اقدام به فرار کردند. به گفته پلیس یازده نفر از شوک ناشی از این حادثه آسیب دیده اند. پلیس پنج تبعه آلمانی ۲۰ تا ۲۵ ساله را که در این واقعه دست داشتند بازداشت کرده است.

ژوزف سوله، مدیر منطقه ای حفاظت از غیرنظامیان در این ارتباط گفت: «راحت نمی شد فهمید چه روی داده، اینکه یک اتفاق بود یا یک اقدام مجرمانه. هیچ کسی در لباس جهادی یا با سلاح قلابی در محل دیده نشده و هیچ تهدید یا اقدام زوری هم در کار نبوده.»

این حادثه شامگاه سه شنبه، زمانی روی داد که خیابان ها و تراس رستوران ها پر از گردشگران بود. آیدا فرناندز، از کارکنان یک بستنی فروشی در حوالی محل حادثه گفت: «دودی را در خیابان دیدم و بلافاصله فکر کردم که بمبی منفجر شده و یا تیراندازی یا اتفاقی شبیه آن رخ داده. فروشگاه را بستم و شروع کردم به دویدن. دیدم همه در حال دویدن هستند.»

پس از وقوع یک رشته حملات مرگبار طی هفته های گذشته در فرانسه و آلمان که گروه داعش مسئولیت آنها را پذیرفت موج تازه ای از نگرانی نسبت به وقوع حملات احتمالی بر اروپا سایه افکنده است.