حمل سلاح در داخل دانشگاههای عمومی ایالت تگزاس آزاد شد

حمل سلاح در داخل دانشگاههای عمومی ایالت تگزاس آزاد شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ایالت تگزاس آمریکا دارندگان مجوز حمل سلاح این اجازه را یافتند که از روز دوشنبه اول ماه اوت (۱۱ مرداد) اسحله خود را به داخل ساختمان دانشگاههای عمومی، کلاس های درس و خوابگاهها…

آگهی

در ایالت تگزاس آمریکا دارندگان مجوز حمل سلاح این اجازه را یافتند که از روز دوشنبه اول ماه اوت (۱۱ مرداد) اسحله خود را به داخل ساختمان دانشگاههای عمومی، کلاس های درس و خوابگاهها ببرند.

این قانون صرفا شامل حمل تفنگهای دستی می شود. همچنین افراد دارای مجوز، باید بالای ۲۱ سال سن داشته باشند و سلاح های خود را از منظر عمومی پنهان کنند.

واکنش به قانون جدید که تحت فشار گرگ ابوت، فرماندار ایالت و اکثریت قانونگذاران جمهوریخواه تگزاس به تصویب رسید، متفاوت است.

جایش گوتام، دانشجوی دانشگاه شمال تگزاس می گوید: «اکنون از راه رفتن در محوطه دانشگاه کمی می ترسم زیرا شما نمی دانید چه اتفاقی ممکن است روی دهد.»

کیت تامپسون، دیگر دانشجوی این دانشگاه می گوید: «صادقانه بگویم که به هر دو سوی این موضوع می نگرم. من این واقعیت را واقعا درک و حس می کنم و می دانم که کسی نیستم که پاسخی برای این چیزها داشته باشد. تنها امیدوارم هر فردی در این باره مسئولیت پذیر باشد.»

اجرای این قانون از اول ماه اوت و همزمان با پنجاهمین سالگرد تیراندازی در دانشگاه تگزاس آغاز شد. تیراندازی در این دانشگاه در سال ۱۹۶۶میلادی ۱۶ کشته بر جای گذاشت.

به این ترتیب شمار ایالتهایی که در آمریکا اجازه حمل سلاح در داخل دانشگاهها را می دهد به هشت ایالت افزایش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سلاح آمریکایی که یک کشتی را در کمتر از ۳۰ ثانیه به دو نیم می‌کند

آمریکا یکی از رهبران یاکوزا را به تلاش برای قاچاق اورانیوم به ایران متهم کرد

«توسعه سلاح فضایی» توسط روسیه؛ آمریکا: تهدیدی فوری متوجه ساکنان زمین نیست