دیدار بی نتیجه رهبران دو حزب اصلی اسپانیا برای تشکیل دولت

دیدار بی نتیجه رهبران دو حزب اصلی اسپانیا برای تشکیل دولت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیدار رهبران دو حزب اصلی اسپانیا برای پایان دادن به بن بست سیاسی هفت ماهه در این کشور بی نتیجه بود.

آگهی

دیدار رهبران دو حزب اصلی اسپانیا برای پایان دادن به بن بست سیاسی هفت ماهه در این کشور بی نتیجه بود. رهبر حزب «مردم» که ریاست دولت انتقالی را به عهده دارد، مخالفت حزب «سوسیالیست» را عامل اصلی این بن بست معرفی کرد.

حزب محافظه کار «مردم» به رهبری ماریانو راخوی، در تازه ترین انتخابات که حدود یک ماه و نیم قبل برگزار شد توانست بیشترین کرسیهای پارلمان را به خود اختصاص دهد اما به اکثریت مورد نیاز برای تشکیل دولت دست پیدا نکرد. رایزنیهای این حزب با احزاب دیگر برای تشکیل دولت ائتلافی بی نتیجه بوده است.

ماریانو راخوی، نخست وزیر دولت انتقالی می گوید: «کار ضروری در حال حاضر تشکیل دولت است. ما نباید بحث و جدل کنیم و این ضروری است که مانع امکان تشکیل دولت نشویم. رای منفی که امروز داده شد بن بست کنونی را تداوم بخشید و ما را به سمت برگزاری انتخابات دیگری هدایت می کند.»

پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست می گوید: «اگر هیچ کس تمایل به موافقت کردن با آقای راخوی ندارد، این مشکل و مسئولیت خود اوست. این مشکل احزاب سیاسی نیست. من به عنوان رهبر حزب چپ به آقای راخوی و احزاب راستگرا می گویم که این مسئولیت خود آنهاست که به توافق برسند. احزاب چپگرا از آنها حمایت نمی کنند.»

سیاستهای ریاضت اقتصادی دولت محافظه کار ماریانو راخوی که منجر به بیکاری و کاهش دستمزد شماری از مردم اسپانیا در سالهای اخیر شده است، بسیاری از رای دهندگان را به سمت احزاب کمتر شناخته شده راستگرا و چپگرای اسپانیا سوق داد و همین مساله باعث پراکندگی کم سابقه آرا شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشاورزان اسپانیا با تراکتورها در خیابان‌های مادرید

کشاورزان در اسپانیا با تراکتورهای خود جاده‌ها را مسدود کردند

«شوخی طالبانی» جوانی که جنگنده‌ای را به پرواز در آورد برایش گران تمام شد