Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«دونالد ترامپ باید از همۀ خانواده های سربازان کشته شده عذرخواهی کند»

«دونالد ترامپ باید از همۀ خانواده های سربازان کشته شده عذرخواهی کند»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتقادها به دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان به خاطر بی احترامی به والدین یک سرباز مسلمان آمریکایی کشته شده در عراق همچنان در کشور ادامه دارد.

آگهی

انتقادها به دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان به خاطر بی احترامی به والدین یک سرباز مسلمان آمریکایی کشته شده در عراق همچنان در کشور ادامه دارد. بسیاری از چهره های جمهوریخواهان نیز زبان به انتقاد گشوده و از نامزد این حزب خواسته اند به خاطر اظهارات خود عذرخواهی کند.

جان مک کین، سناتور آریزونا که خود یک قهرمان جنگ در آمریکا محسوب می شوند روز دوشنبه به جمع انتقادکنندگان پیوست و گفت: «هرچند حزب جمهوریخواهان او را انتخاب کرده اند اما این حق را به او نداده اند که از بهترین ها در میان ما با خواری سخن بگوید.» وی با تشکر از خانوادۀ خان برای مهاجرت به آمریکا، فرزند آنها را یکی از بهترین های این کشور و خاطرۀ فداکاری او را عاملی برای تلاش مردم آمریکا برای بهتر شدن دانسته است.

John McCain denounced Donald Trump's criticism of the Khan family https://t.co/rVo6y1Neimpic.twitter.com/WJWxmgrVMX

— The New York Times (@nytimes) 1 août 2016

تعدادی از مردم در شهر نیویورک نیز با تجمع در مقابل یکی از برج های دونالد ترامپ به سخنان وی اعتراض کردند.

لیندا سارسور، مدیر اجرایی انجمن اعراب آمریکا در نیویورک در این تجمع گفت: «او همچنان به تلاش برای به حاشیه راندن و طرد مسلمانان آمریکا ادامه می دهد، مسلمانانی که خدمات زیادی به این کشور کرده اند. او همچنان می گوید چرا خانم خان صحبت نکرد و ساکت بود، سکوت این زن از هر کلمه ای رساتر است.»

دونالد ترامپ با بیان اینکه «غزاله خان» مادر این سرباز به هنگام سخنرانی همسرش در گردهمایی ملی دموکرات ها ساکت ایستاده بود، گفته است او چون یک زن مسلمان بود [از همسرش] اجازه صحبت نداشت. غزاله خان در نامه ای که در روزنامۀ واشنگتن پست منتشر شده، سکوت خود را ناشی از غم از دست دادن پسرش در عراق عنوان کرده است.

سلستا زاپالا، مادر یک ستوان آمریکایی کشته شده در جنگ نیز این سخنان را توهین به همۀ خانواده های سربازان کشته شده برای آمریکا می داند و خواهان عذرخواهی وی از کسانی شده است که برای کشور فداکاری کرده است، امری که در دنیای تجارت وجود ندارد.

خانوادۀ ۱۷ سرباز کشته شده نیز در نامۀ جمعی و سرگشاده ای اظهارات دونالد ترامپ را توهین به همۀ سربازان کشته شده خوانده اند و این سخنان را نفرت انگیز توصیف کرده اند.

موضوع سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ در این کشور موضوع حساسی است و از آنها با نام قهرمان یاد می شود.

همزمان، وارن بافت، یکی از ثروتمندترین ها در جهان با قرار گرفتن در کنار هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها از دونالد ترامپ دعوت کرده است لیست دارایی های خود را منتشر کند و به مردم این کشور نشان بدهد ثروتش را از چه راهی کسب کرده است. نامزد جمهوریخواهان از شفاف سازی در مورد ثروت خود سرباز زده و همواره در مقابل این مساله اعلام کرده است سرویس های مالیاتی آمریکا به اندازۀ کافی ثروت وی را کنترل می کنند.

Mr. Khan, who does not know me, viciously attacked me from the stage of the DNC and is now all over T.V. doing the same – Nice!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 1 août 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش انتقادها به اظهارات ترامپ در مورد والدین سرباز مسلمان کشته شده

مریل استریپ در نقش ترامپ خبرساز شد

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد