اعتصاب غذا برای آزادی سربازان اوکراینی از روسیه

اعتصاب غذا برای آزادی سربازان اوکراینی از روسیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نادیا ساوچنکو، نماینده پارلمان اوکراین که دو سال را در روسیه زندانی بوده است اعلام کرد که به درخواست «تسریع آزادی دیگر سربازان زندانی این کشور» دست به اعتصاب غذا می…

آگهی

نادیا ساوچنکو، نماینده پارلمان اوکراین که دو سال را در روسیه زندانی بوده است اعلام کرد که به درخواست «تسریع آزادی دیگر سربازان زندانی این کشور» دست به اعتصاب غذا می زند.

وی همچنین از بستگان این اسرا خواست در روز هشتم اوت در برابر ساختمان ریاست جمهوری در کی یف تظاهرات کنند.

ساوچنکو در نشستی خبری گفت: «یکی از کارهایی که سبب تسریع آزادی من شد اعتصاب غذا علیه بی عملی مقامات اوکراین بود. از امروز، من بار دیگر علیه بی عملی آنانی که قدرت را در جهان در دست دارند و در رابطه با موضوع آزادی اوکراینی ها از زندان، اعلام اعتصاب غذا می کنم. تا زمان کسب نتیجه ای مثبت در اعتصاب غذا خواهم بود.»

وی مقامات دولت اوکراین را به عدم تعهد برای تضمین آزادی اسرای اوکراینی در روسیه متهم کرده است.

ساوچنکو در ماه مه و در جریان تبادل اسرا آزاد و به اوکراین بازگشت. او برای آزادی حدود ۲۵ سرباز اوکراینی که به دست نظامیان روسیه یا جدایی طلبان هوادار کرملین در شرق اوکراین به اسارت درآمده اند، تلاش می کند.

آزادی اسرای جنگی، یکی از مفاد آتش بس ۱۲ ماده ای مینسک است که طرفین در فوریه ۲۰۱۵ میلادی بر سر آن توافق کردند. هدف از این پیمان پایان بخشیدن به جنگی است که از آوریل سال ۲۰۱۴، بیش از ۹ هزار و ۴۰۰ کشته برجاگذاشته است. تحقق نیافتن مفاد این پیمان از جمله عقب نشینی تسلیحات سنگین از مرز دو کشور نگرانی از نقض آتش بس را افزایش داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش اوکراین از شهر آودیئیفکا عقب‌نشینی کرد

نبرد شدید در شهر محاصره شده آودیئیفکا؛ زلنسکی برای تامین کمک‌ها نظامی عازم برلین و پاریس شد

حمله شهپادی اوکراین به کشتی روسی؛ کی‌یف: تزار کونیکوف در دریای سیاه غرق شد