ادای احترام به کشیش مقتول؛ مسلمانان نرماندی به کلیسا رفتند

Access to the comments نظرها
نگارش از Pooneh Irani
ادای احترام به کشیش مقتول؛ مسلمانان نرماندی به کلیسا رفتند

مسلمانان شهر سنت اتین دو رُورِ با حضور در کلیسای این شهر به احترام کشیش کشته شده در حادثه ترویستی روز سه شنبه، یک دقیقه سکوت کردند.

کشیش آگوست موآندا، به همراه دو کشیش دیگر صبح روز جمعه در مسجد سنت اتین دو رُورِ بودند و با شرکت در مراسم نماز جمعه مسلمانان شهر را به کلیسا دعوت کردند.

آقای موآندا در صحبت کوتاهی که با نمازگزاران داشت گفت: «این اتفاق باید دوستی و اخوت ما را تقویت کند. ما باید بین خود پل بسازیم، نه دیوار. شما می دانید که در جامعه ما دیوارهای بیشتر و بیشتری در حال ساخته شدن است. و ما، ما انسان ها، ما مومنان، ما باید برای دیگران مثال باشیم، مثال ساختن پل بین یکدیگر.»

مراسم نمازجمعه در مسجد سنت اتین دو رُورِ به محکوم کردن ترور و همدلی بین مسلمانان و مسیحیان اختصاص داشت.

شیخ عبدالطیف حمیتو، پیشنماز مسجد سنت اتین دو رُورِ در خطبه های نماز جمعه گفت: «پروردگارا، از قلب ما در برابر هرگونه وسوسه نفرت، وسوسه قتل، هرگونه وسوسه ای که به دنبال القای این است که گرفتن جان یک بیگناه می تواند راهی باشد برای از بین بردن مصائبی که بسیاری از مسلمانان جهان نیز از آن رنج می برند، محافظت کن.»

شورای مسلمانان فرانسه نیز با صدور بیانیه ای از مسلمانان این کشور خواسته است تا روز یکشنبه برای رای ابراز همبستگی و همدردی، با حضور در کلیساها، برای کشیش کشته شده دعا کنند.

کلیسای شهر سنت اتین دو رُورِ روز سه شنبه ۲۶ ژوئن (۵ مرداد) هدف حمله تروریستی دو جوان مسلمان قرار گرفت. در این حمله یک کشیش ۸۴ ساله بنام «ژاک اَمِل»، کشته شد.