«طرفداران سندرز به آغوش حزب دموکرات برمی گردند»

«طرفداران سندرز به آغوش حزب دموکرات برمی گردند»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در جریان کنوانسیون حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا در فیلادلفیا در تدارک انتخابات ریاست جمهوری این کشور، اشتفان گروبه، گزارشگر یورونیوز با مالکوم کنیاتا، از هیات نمایندگی پنسیلوانیا گفتگویی انجام داده

آگهی

در جریان کنوانسیون حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا در فیلادلفیا در تدارک انتخابات ریاست جمهوری این کشور، اشتفان گروبه، گزارشگر یورونیوز با مالکوم کنیاتا، از هیات نمایندگی پنسیلوانیا گفتگویی انجام داده است.

یورونیوز: آیا هیلاری کلینتون می تواند همانند باراک اوباما در تغییر رای آمریکایی – آفریقایی ها به نفع خود موفق باشد؟

مالکوم کنیاتا، نماینده کنوانسیون دموکرات: من واقعا معتقد هستم که شانس خوبی دارد و برخی از نظرسنجی ها هم این نظر من را تایید می کنند. نه فقط به دلیل اینکه از باراک اوباما خوششان نیاید، بلکه حتی سیاه پوستان جمهوری خواه نیز از چیزهایی که دونالد ترامپ می گوید، می ترسند اما من فکر می کنم کسی که این موضوع را به بهترین وجه بیان کرده، میشل اوباما است، که بهترین سخنرانی که من تا کنون دیده ام را انجام داد. انرژی موجود در فضا قابل لمس بود.

اشتفان گروبه: میشل اوباما بسیار بسیار محبوب است و هیلاری کلینتون محبوب نیست. در ادامه کارزار انتخاباتی خانم کلینتون چطور می خواهد بر این مسئله غلبه کند؟

مالکوم کنیاتا: خوبی این مسئله برای هیلاری کلینتون این است که ما قبلا این داستان را دیده ایم. وقتی هیلاری کلینتون برای ریاست جمهوری رقابت می کند، معمولا میزان محبوبیتش کاهش پیدا می کند اما وقتی انتخاب می شود، محبوبیتش جهش ناگهانی پیدا می کند. به وقتی که او وزیر خارجه بود نگاه کنید، با ۶۷ درصد او محبوب ترین شخصیت سیاسی کشور در آن زمان بود.

ما مرحله مقدماتی بسیار بزرگی داشتیم؛ مرحله مقدماتی که هیچ کس انتظارش را نداشت ولی برنی سندرز به حزب و کشور انرژی بخشیده است و من فکر می کنم شما کم کم خواهید دید که طرفداران سندرز به آغوش حزب برمی گردند. من هر روز با مردمی که اینجا می آیند و می گویند از طرفداران «یا برنی یا هیچ» بوده اند حرف می زنم، ولی آنها متوجه شدند که «این هیچ» یعنی ما خانواده های مهاجری را که برای زندگی بهتر به اینجا آمده اند خرد کنیم، هرگونه امیدی برای گرفتن دستمزد بالاتر را از بین ببریم و شالوده اصلی کشورمان را نابود کنیم.

اشتفان گروبه: بسیار ممنونم مالکوم کنیاتا.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نوجوان ۱۴ ساله کاندیدای انتخابات فرمانداری در آمریکا

دستاورد همایش دموکراتها برای هیلاری کلینتون چه بود؟

«جار و جنجال جمهوریخواهان»؛ سندرز: چرا موقع معافیت مالیاتی میلیاردرها اعتراضی ندارید؟