آمریکا؛ ناخرسندی طرفداران برنی سندرز در نخستین روز گردهمآیی حزب دموکرات

آمریکا؛ ناخرسندی طرفداران برنی سندرز در نخستین روز گردهمآیی حزب دموکرات
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی در نخستین روز گردهمآیی حزب دموکرات در فیلادلفیا، طرفداران برنی سندرز مخالفت خود را با انتخاب هیلاری کلینتون به عنوان نامزد نهایی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام…

آگهی

گزارش تفصیلی

در نخستین روز گردهمآیی حزب دموکرات در فیلادلفیا، طرفداران برنی سندرز مخالفت خود را با انتخاب هیلاری کلینتون به عنوان نامزد نهایی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کردند. برنی سندرز که به طرفدارن خود نوید ادامه تلاش برای تغییر آمریکا را می داد، از آنها خواست در انتخابات آتی به هیلاری کلینتون رای دهند.

“Our revolution continues.” BernieSanders</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/DemsInPhilly?src=hash">#DemsInPhilly</a> <a href="https://t.co/XrQJpZMiGO">pic.twitter.com/XrQJpZMiGO</a></p>&mdash; DemConvention (DemConvention) 26 juillet 2016

آقای سندرز گفت: «هر ناظر بیرونی به این نتیجه خواهد رسید که هیلاری کلینتون به دلیل نظرات و توانایی هایش در رهبری باید رییس جمهوری آتی آمریکا باشد.»

با اینحال پس از افشای ایمیل های داخلی حزب، طرفداران آقای سندرز که اعتماد خود را نسبت به انتخابات درون حزبی از دست داده اند خشم خود را در نخستین روز گردهمآیی پنهان نکردند.

الکسیس آدلستین، یکی از طرفدارن برنی سندرز می گوید: «ابرنمایندگان خریده شده اند. حزب دموکرات توسط یک نظام الیگارشی فاسد که کلینتون و دیگران را در بر می گیرد به گروگان گرفته شده است. حزب دموکرات برای دفاع از چیزهای درست است. این حزب توسط افراد نادرست به گروگان گرفته شده است.»

برنی سندرز برای نخستین بار دوازدهم ژوییه از نامزدی نهایی هیلاری کلینتون برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دفاع کرد. طی رقابتهای درون حزبی، برنی سندرز به طرفداران خود وعده ریشه کن کردن بی عدالتی های اجتماعی و به زانو در آوردن وال استریت را داده بود.

وی در جریان کارزار انتخاباتی خود در ماه آوریل سال جاری گفته بود: «گمان نمی کنم درباره بلایی که وال استریت بر سر اقتصاد آورده نیازی به توضیح باشد. [هیلاری]کلینتون در آخرین گزارش برای کمیته های سیاسی حامی خود گفته ۱۵ میلیون دلار از وال استریت دریافت کرده است.»

وی در ماه فوریه در یک سخنرانی دیگر گفته بود: «کلینتون همچنین میلیونها دلار بابت کنفرانسهایش دریافت می کند. او سخنران خوبی است. باید این را قبول کرد. ولی برای دریافت ۲۲۵ هزار دلار بابت سخنرانی در گلدمن ساکس باید خیلی قوی بود. نمی دانم آیا او تا این حد خوب است.»

مشکل پیش روی اکثریت رهبران حزب دموکرات جلب اعتماد و حمایت طرفدارن برنی سندرز برای نامزدی نهایی هیلاری کلینتون است.

یکی از طرفدارن آقای سندرز می گوید: «هنوز نامزد نهایی اعلام نشده است. نظر سنجی ها نشان می دهند سندرز می تواند ترامپ را شکست دهد. برای شکست ترامپ نیاز به هیلاری نداریم. کسی را باید انتخاب کنیم که می تواند بر او پیروز شود. نظر سنجی ها نشان می دهند که او برنده خواهد شد.»

تهدید دونالد ترامپ برای دموکراتها جدی است. برای پیروز شدن، هیلاری کلینتون نیازمند اتحاد قدرتمند در حزب خود است. دونالد ترامپ در برخی نظر سنجی ها حتی از او پیشی گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سندرز: جنگ با ایران فاجعه مطلق خواهد بود

برنی سندرز نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

دیوان عالی آمریکا درباره نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ تصمیم می‌گیرد