Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

همۀ ورزشکاران روسیه از حضور در المپیک محروم نمی شوند

همۀ ورزشکاران روسیه از حضور در المپیک محروم نمی شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمیتۀ بین المللی المپیک می گوید تمامی ورزشکاران روس را از حضور در بازیهای المپیک ریو محروم نمی کند.

آگهی

کمیتۀ بین المللی المپیک می گوید تمامی ورزشکاران روس را از حضور در بازیهای المپیک ریو محروم نمی کند. طبق اعلام کمیتۀ بین المللی المپیک، فدراسیون های ورزش های شرکت کننده در المپیک ریو به طور جداگانه در مورد اجازه یا ممنوعیت مشارکت ورزشکاران روسی در رشتۀ ورزشی مورد نظر تصمیم خواهند گرفت.

توماس باخ، رئیس کمیتۀ المپیک در دیدار با خبرنگاران با اعلام این خبر بر انجام آزمایشات جداگانه در مورد ورزشکاران روسی تاکید کرد و گفت: «ما به این نتیجه رسیده ایم که فرض بی گناهی در مورد ورزشکاران روسی را کنار بگذاریم و به همین دلیل فدراسیون های بین المللی هر ورزشی آزمایشات مجزایی را از تک تک ورزشکاران روسی صورت خواهد داد و این به آن معناست که آزمایشات صورت گرفته توسط روسیه به هیچ وجه مورد قبول نخواهند بود.»

به گفتۀ مقامات این نهاد ورزشی این تصمیم برای اجتناب از تنبیه ورزشکاران بی گناه به جای ورزشکاران خاطی اتخاذ شده است. آژانس جهانی ضد دوپینگ از کمیتۀ بین المللی المپیک خواسته بود در واکنش به دوپینگ گستردۀ ورزشکاران روسی در جریان بازیهای زمستانی سوچی تمامی ورزشکاران این کشور را از حضور در المپیک تابستانی ریو محروم کند.

پیش از این فدراسیون بین المللی دو و میدانی از تصمیم خود برای محرومیت کاروان هفتاد نفرۀ دو و میدانی روسیه در این بازیها خبر داده است.

فدراسیون تنیس نیز اعلام کرده است به هشت بازیکن روسی پس از انجام آزمایشات ضد دوپینگ که خارج از روسیه انجام خواهد شد اجازۀ شرکت در این بازیها را خواهد داد. ماریا شاراپووآ، تنیس باز زن روسی که به دلیل دوپینگ به مدت دو سال از حضور در بازیهای بین المللی محروم شده از غایبان بازیهای تابستانی المپیک ریو خواهد بود.

بر اساس تصمیم اعلام شده از سوی این کمیتۀ بین المللی ویتالی موتکو، وزیر ورزش روسیه نیز حق حضور در بازیهای المپیک ریو را نخواهد داشت. سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ وی را به دستکاری آزمایشات ورزشکاران روسی و به نوعی سازماندهی دوپینگ دولتی بویژه در میان ورزشکاران دو و میدانی این کشور در جریان بازیهای المپیک زمستانی سوچی در سال ۲۰۱۴ متهم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش روسیه به تصمیم کمیتۀ بین المللی المپیک

ناوگان جنگی روسیه در هاوانا؛ زیردریایی و کشتی آمریکا و کانادا هم وارد آب‌های کوبا شدند

پوتین غرب را به خاطر «دزدی» از دارایی‌های مسدود شده روسیه تهدید کرد