Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتقاد از عملکرد پلیس در جریان حمله نیس

انتقاد از عملکرد پلیس در جریان حمله نیس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئیس جمهوری فرانسه از سیاستمداران و مردم این کشور خواست تا موضوع های حاشیه ای مطرح شده درباره حمله نیس را به بحث و جدل تبدیل نکنند.

آگهی

رئیس جمهوری فرانسه از سیاستمداران و مردم این کشور خواست تا موضوع های حاشیه ای مطرح شده درباره حمله نیس را به بحث و جدل تبدیل نکنند.

این درخواست در پی آن صورت گرفت که برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه در رابطه با درخواست یکی از کارمندانش از پلیس شهری نیس برای افزودن اطلاعاتی غیرواقعی در گزارشش از حمله نیس، تحت فشار شدید است.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در این رابطه گفت: «جهت پاسخ هر کاری که بتوانیم انجام می دهیم، اما همزمان می دانیم که از تمام اتفاقاتی که در نیس رخ داد به صورت واقعی و شفاف آگاهیم. این اصل دموکراسی است و سیستم قضایی باید این موارد را منتشر کند و نه هیچ کس دیگری.»

ساندرا برتن، پلیسی که در زمان حمله نیس در اداره پلیس شهری تصاویر ضبط شده را بررسی می کرده، می گوید از سوی فردی که خود را کارمند وزارت کشور معرفی کرده، تحت فشار بوده تا در گزارشش مواردی را که در تصاویر دیده نمی شده، اضافه کند. او می گوید، با وجود اینکه در تصاویر ضبط شده مشخص نبود از من خواستند تا بنویسم که نیروهای پلیس در زمان حمله در اطراف بوده اند، اما من امتناع کردم.

خانم برتن می گوید: «او از من خواست تا در گزارش درج کنم که پلیس شهری در آن موقعیت قرار داشته است. من پاسخ دادم که این بستگی به این دارد که من در تصاویر چه دیده ام و البته که همه دیده هایم را درج خواهم کرد، اما چیزی از خودم درنمی آورم. اما او دوباره خواست تا گزارشم را ادیت کنم که من مخالف آن بودم.»

پیشتر گروهی از منتقدان گفته بودند که پلیس در جریان حمله نیس دیر وارد عمل شد و در غیر اینصورت تعداد کشته ها کمتر می بود. این گروه همچنین عملکرد پلیس در رابطه با تامین امنیت شهری را به انتقاد گرفته اند.

خانم برتن می گوید، ممکن است نیروهای پلیس در فاصله چند متری از محل دوربین ها بوده اند اما نمی توانم دقیق بگویم زیرا در تصاویر ضبط شده مشخص نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن