راهبندان طولانی در بندر دووِر در جنوب بریتانیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
راهبندان طولانی در بندر دووِر در جنوب بریتانیا

صدها خودرو، اتوبوس و کامیون روز شنبه در بندر دووِر در جنوب بریتانیا و ورودی تونل مانش برای گذر از بازرسی عبور و مرور و رفتن به فرانسه ساعتها انتظار کشیدند.

در گرماگرم تعطیلات و اوج مسافرتها و همزمان با افزایش تدابیر شدید امنیتی از سوی فرانسه، عدم پیش بینی های لازم توسط مسئولان بریتانیایی، موجب بروز این راهبندان شده است. این مسافران که برای رسیدن به فرانسه باید در این بندر سوار کشتی شوند ساعتها تاخیر داشته اند. برخی از آنها از هفت تا چهارده ساعت تاخیر را گزارش کرده اند.

یک گردشگر بریتانیایی که همراه خانواده اش عازم سفر شده می گوید: «امروز فهم من از زمان و حرکت کلا عوض شد.» مادری که به همراه سه فرزندش برای گذراندن تعطیلات راهی فرانسه شده می گوید: «با سه بچه در پشت می شود تصور کرد که چقدر سرگرم کننده است. آنها می خواهند توالت بروند اما هیچ امکانی این اطراف نیست.» و یک راننده دیگر که در این راهبندان گیر افتاده گفت: «فکر می کنم که انگلیسی ها نمی توانند دورتر از نوک بینی شان را ببینند. از برکسیت حرف نزنید.»

فرانسه در پی حملات مرگبار پاریس در نوامبر گذشته در وضعیت اضطراری قرار دارد. این وضعیت قرار بود در ماه ژوئیه پایان یابد اما واقعه مرگبار ده روز پیش در نیس موجب تمدید آن شد.