مراسم پنجمین سالگرد کشتار نروژ برگزار شد

مراسم پنجمین سالگرد کشتار نروژ برگزار شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم یادبود قربانیان کشتار نروژ، با حضور نخست وزیر این کشور، شماری از اعضای خانواده سلطنتی و بازماندگان قربانیان در پنجمین سالگرد این حادثه در جزیره اوتویا برگزار…

آگهی

مراسم یادبود قربانیان کشتار نروژ، با حضور نخست وزیر این کشور، شماری از اعضای خانواده سلطنتی و بازماندگان قربانیان در پنجمین سالگرد این حادثه در جزیره اوتویا برگزار شد.

آندرس برویک در روز ۲۲ ژوییه سال ۲۰۱۱ میلادی حاضران در اردوی جوانان حزب کارگر را که در جزیره اوتویا گرد آمده بودند به گلوله بست و ۶۹ نفر از آنها را کشت. ساعاتی پیش از این کشتار ۸ نفر در بمبگذاری در اسلو کشته شده بودند که عاملش آندرس برویک بود.

مانی حسینی، پناهجوی سوریه ای که حالا رهبری شاخه جوانان حزب کارگر را به عهده دارد می گوید: «صدها جوان در این جزیره کوچک تعقیب شدند. بسیاری از آنها مجروح شدند اما ۶۹ نفر جان خود را از دست دادند. اتفاقی که ما را در اینجا گرد هم آورده است هرگز نباید تکرار شود. هیچکس برای آن چه باور دارد نباید کشته شود. رنج و مصیبت حاکم بر اینجا همواره باقی خواهد ماند.»

آندرس برویک، عامل کشتار نروژ به دلیل ارتکاب جرم «اقدام تروریستی» به حداکثر مجازات در نروژ یعنی، ۲۱ سال زندان محکوم شد. او پس از گذراندن حداقل ده سال در زندان، اجازه دریافت می کند که درخواست آزادی زودهنگام را ارائه کند. البته در پایان مدت محکومیت در صورتی که تشخیص داده شود آزادی مجرم خطری برای جامعه محسوب می شود، این زمان تمدید می شود.

ارنا سولبرگ، نخست وزیر نروژ به همراه شماری از اعضای خانواده سلطنتی با اهدای شاخه گل به قربانیان حمله پنج سال پیش ادای احترام کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش برای پیدا کردن گوشواره گمشده در حیاط خانه، این خانواده را به گنجینه هزارساله وایکینگ‌ها رساند

مارک میلی: کمک تسلیحاتی کره شمالی به روسیه تغییر زیادی در جنگ اوکراین ایجاد نمی‌کند

گنج‌یاب آماتور نروژی گنجینه طلای قرن ششم را یافت