مهاجم مسلح شهر مونیخ، یک جوان ایرانی-آلمانی بود

مهاجم مسلح شهر مونیخ، یک جوان ایرانی-آلمانی بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته پلیس آلمان، مهاجم مسلحی که به رهگذران در شهر مونیخ تیراندازی کرد یک جوان هجده ساله ایرانی-آلمانی بود که در مونیخ زندگی می کرد.

آگهی

به گفته پلیس آلمان، مهاجم مسلحی که به رهگذران در شهر مونیخ تیراندازی کرد یک جوان هجده ساله ایرانی-آلمانی بود که در مونیخ زندگی می کرد. پلیس گفته است که فرد مهاجم خودش را کشته است و هیچ همدستی در این حمله نداشت.

در جریان تیراندازی به سمت عابران در نزدیکی مرکز خرید المپیا، ده نفر کشته شدند که یکی از آنها فرد مهاجم بوده است.

دست کم بیست نفر بر اثر این اتفاق مجروح شده اند که حال چند نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

جمعه شب در شهر مونیخ که سومین شهر بزرگ آلمان است، وضعیت اضطراری اعلام شد و بلافاصله عملیات برای پیدا کردن فرد مهاجم و همدستان احتمالی او آغاز شد.

ساعاتی پس از این اتفاق، پلیس مونیخ از پیدا شدن جسد مردی در حدود یک کیلومتری محل حادثه خبر داد که به نظر می رسد این جسد فرد مهاجمی بود که خودش را کشته بود.

رئیس اداره پلیس ایالت بایرن در یک نشست خبری گفت: «بر اساس شواهدی که شاهدان عینی در اختیار ما قرار داده اند و با بررسی ویدیوهای ضبط شده ما تقریبا مطمئن هستیم که جنازه پیدا شده متعلق به عامل تیراندازی بوده است. ما هیچ مدرکی مبنی بر این که او در این حمله همدستی داشته است نداریم. همچنین مشخص نیست انگیزه او از این اقدام چه بوده است.»

بلافاصله پس از تیراندازی در نزدیکی مرکز خرید المپیا در شهر مونیخ، شبکه حمل و نقل عمومی شهر تعطیل شد و پلیس از مردم خواست که در خانه های خود بمانند.

اما بعد از این که اعلام شد فرد مهاجم کشته شده است و همدستی نداشت شبکه حمل و نقل عمومی کار خود را از سر گرفت.

کلیه بزرگراه های منتهی به شهر هم مسدود شدند تا فرد یا افراد مهاجم نتوانند از شهر خارج شوند.

همین مساله باعث شد که بسیاری از شهروندانی که در شب تعطیل آخر هفته به خیابان آمده بودند نتوانند به خانه برگردند. بسیاری از اهالی مونیخ در اقدامی خودجوش درهای خانه خود را به روی کسانی که در خیابانها سرگردان مانده بودند باز گذاشتند و در “توییتر”:https://twitter.com/hashtag/OffeneTür درباره این اقدام اطلاع رسانی کردند. بسیاری از هتلها و همچنین مسجد شهر مونیخ هم درهایشان را به روی شهروندان باز گذاشتند.

Munich shooting

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحقیقات پلیس در زمینه تیراندازی مرگبار مونیخ ادامه دارد

ویدئویی آماتور از عامل تیراندازی مونیخ

کشتار ورزشکاران اسرائیلی در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ؛ آلمان هیات بررسی مجدد تشکیل می‌دهد