استفاده از «پوکمون گو» برای حمایت از کودکان سوری

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
استفاده از «پوکمون گو» برای حمایت از کودکان سوری

مردم سوریه برای جلب نظر جهانیان به آنچه بر مردم این کشور و کودکان آواره سوری می گذرد از بازی پرطرفدار «پوکمون گو» بهره گرفته اند.

در کمپینی که از سوی رسانه های مخالف بشار اسد به این منظور راه اندازی شده، کودکان سوری با در دست داشتن تصاویری از شخصیت های بازی «پوکمون گو» از مردم جهان درخواست کمک می کنند.

در این تصاویر کودکان ضمن معرفی و ذکر نام خود و شهر یا روستایی که در آن هستند از مردم جهان می خواهند که بیایند و نجاتشان دهند. برخی از این تصاویر هزاران بار در رسانه های اجتماعی بازنشر شده است.

علاوه بر این گروه یکی از هنرمندان سوری که در خارج از این کشور به سر می برد که نیز اقدام به خلق و انتشار تصاویری از شخصیت های پوکمون در کنار کودکان سوری در ویرانه های این کشور کرده و آن را «سوریه گو» نام نهاده است. مصطفی جانو در حال حاضر در سوئد به سر می برد.

همزمان صندوق جهانی کمک به کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی اعلام کرد که پیش بینی می شود حدود ۳۵ هزار کودک سوری در داخل کشور یا اطراف سوریه در جریان حملات و موشک باران های طی ۶ هفته گذشته به دام افتاده باشند. همچنین گزارش ها حاکی از آن است که در درگیری های داخلی طی این مدت دست کم ۲ هزار و ۳۰۰ تن جان باخته اند که ده ها تن از آنها کودکان بوده اند.

به گزارش یونیسف و با گذشت پنج سال از جنگ، دستکم ۱۵۰۰ مورد نقض فاحش حقوق کودکان در سوریه به ثبت رسیده است. بر اساس این گزارش در برخی موارد حتی از کودکان به عنوان سرباز در جنگ استفاده شده است.