Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دادستان کل فرانسه: عامل حمله نیس همدست داشته است

دادستان کل فرانسه: عامل حمله نیس همدست داشته است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی بازداشت عده ای مظنون در ادامه تحقیق درباره کشتار ۸۴ تن در شامگاه چهاردهم ژوئیه در شهر نیس، دادستان کل فرانسه اعلام کرد که عامل این حمله از پشتیبانی چهار مرد و یک زن برخوردار بوده…

آگهی

در پی بازداشت عده ای مظنون در ادامه تحقیق درباره کشتار ۸۴ تن در شامگاه چهاردهم ژوئیه در شهر نیس، دادستان کل فرانسه اعلام کرد که عامل این حمله از پشتیبانی چهار مرد و یک زن برخوردار بوده است.

فرانسوا مولانس روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: «به ویژه مستنداتی از تلفن این پنج تن که پی در پی بازداشت شده و در زندان هستند به دست آمده است. این شواهد نشان می دهد که آنان در تدارک اقدامی بوده اند که مهاجم انجام داده است. علاوه بر محتویات کشف شده در کامیون، ارتباطات بین محمد الحوایج بوهلال و افراد بازداشت شده برای تهیه سلاح دیده می شود.»

پس از حمله به دفتر هفته نامه فکاهی شارلی ابدو، یکی از بازداشت شدگان به محمد لحوایج بوهلال پیامکی با محتوای تبریک ارسال کرده بود. در این پیامک آمده است: سربازان الله کار خود را به پایان رساندند.»

عامل حمله نیس طی ماه های گذشته با همین فرد بیش از هزار و ۲۰۰ تماس تلفنی داشته است. هیچ یک از این پنج مظنون، پیش از حمله نیس برای دستگاه امنیتی فرانسه شناخته شده نبوده اند.

دادستان فرانسه گفت: «در این مرحله از تحقیق و در پی جستجو و تصاویر به دست آمده پیداست که محمد الحوایج بوهلال ظاهرا از ماه ها پیش اقدام جنایتکارانه اش را طراحی کرده بوده است.»

مهاجم به سوی سه نیروی پلیسی که کامیون را تعقیب می کردند شلیک کرده و سپس به ضرب گلوله از پا درآمد.

علاوه بر ۸۴ کشته، ۳۳۰ تن مجروح شده و بستری شده اند. شرایط ۱۵ تن از آنان وخیم گزارش می شود. این سومین عملیات تروریستی پر تلفات طی دو سال گذشته در فرانسه به شمار می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات ضدتروریستی در حومه پاریس

تمدید شش ماهه وضعیت اضطراری در فرانسه

قربانیان آمریکایی از ایران و ۲ کشور دیگر به دلیل حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل طلب غرامت می‌کنند