درخشش ژاپنی ها در نخستین روز از مسابقات گرند اسلم جودوی روسیه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درخشش ژاپنی ها در نخستین روز از مسابقات گرند اسلم جودوی روسیه

رقابت های گرند اسلم جودو در تیومن روسیه که آخرین تورنمنت مهم این رشته ورزشی پیش از برگزاری بازیهای المپیک ریو است، قهرمانان پنج وزن خود را شناخت.

ژاپنی های سهم زیادی از مدالهای توزیع شده در روز نخست این مسابقات داشتند.

ـ در فینال وزن منهای ۷۳ کیلوگرم، موسا موگوشف روس دارنده مدال برنز قهرمانی جهان و نقره گرند اسلم ابوظبی در سال ۲۰۱۴، اربی خامخویف هموطنش را با امتیاز ایپون شکست داد و به مدال طلا رسید.

ـ در فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم، هیفومی آبه ژاپنی دارنده مدال طلای مسابقات جایزه بزرگ تاشکند در سال گذشته، آنزور آردانف، حریف روس خود را با امتیاز وازاری از پیش رو برداشت و قهرمان شد.

ـ در بخش زنان و در فینال وزن منهای ۶۳ کیلوگرم، آیمی نوشی جودوکار ژاپنی با غلبه بر داریا داویدوای روس که با امتیاز وازاری به دست آمد طلا را بر گردن آویخت.

ـ در فینال وزن منهای ۵۷ کیلوگرم، تسوکاسا یوشیدا دیگر ورزشکار ژاپنی و مدافع عنوان قهرمانی این تورنمنت، امسال نیز خوش درخشید و برای تکرار مدال طلای خود با امتیاز ایپون داریا مژِتسکایا، ورزشکار کشور میزبان را از سر راه برداشت.

ـ برنده فینال وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان نیز فونا توناکی ژاپنی دارنده مدال طلای جایزه بزرگ چینگ دائوی چین بود که با امتیاز ایپون ناتالیا کوندراتیوای روس را مغلوب کرد.