وزیر کشور فرانسه : بوهلال بسیار سریع بنیادگرا شده بود

وزیر کشور فرانسه : بوهلال بسیار سریع بنیادگرا شده بود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

محمد لحویج بوهلال، راننده ۳۱ ساله مراکشی، کسی بود که با یک کامیون اجاره ای ۸۴ نفر را در نیس کشت.

آگهی

محمد لحویج بوهلال، راننده ۳۱ ساله مراکشی، کسی بود که با یک کامیون اجاره ای ۸۴ نفر را در نیس کشت. دستگاههای امنیتی از بنیادگرایی او را بی خبر بودند. به گفته برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه، این فرد تونسیِ ساکن نیس «بسیار سریع بنیادگرا شده است».

یکی از همسایگان سابق او می گوید: «به نظر من (کارِ) این فرد هیچ ارتباطی به اسلامگراهایی مثل القاعده، داعش و نظیر اینها ندارد. او کسی بود که مشروب می خورد، سیگار می کشید، دله دزدی می کرد، کار می کرد و نان می خورد. او از زنش جدا شده بود. تنها در محل زندگی می کرد. همیشه با دوچرخه بود. مثل بقیه به ساحل می رفت. حشیش می کشید. دوچرخه می دزدید.»

به هنگام جداییِ او از همسرش، خشونت پدر خانواده بویژه نسبت به همسر تأیید شده بود. برادر او در تونس گفت که خانواده او از شنیدن خبرِ نیس شوکه شده اند. وی افزود: «محمد کار داشت، نه سال پیش با دختری از فامیل خودمان ازدواج کرده بود، به فرانسه رفت تا به عنوان راننده کار کند. او دو دختر و یک پسر دارد. هیچوقت به من نگفت ممکن است چنین کاری بکند، خانواده ما هنوز این اتفاق را باور نمی کند.»

محمد بوهلال همچنین در ماه ژانویه گذشته به خاطر یک نزاع جاده ای در فرانسه باز داشت شده بود. پدرِ وی نیز گفته است که پسرش مدتی تحت درمان روانی بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شش زن مهاجر با ارسال پیام برای خبرنگاران از داخل یک کامیون یخچال‌دار نجات یافتند

مخالفت سازمان ملل با تصمیم فرانسه در منع حجاب برای ورزشکارانش در المپیک پاریس

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟