تحقیقات بر یافتن انگیزه و احتمال ارتباط مهاجم نیس با اسلامگرایان متمرکز است

تحقیقات بر یافتن انگیزه و احتمال ارتباط مهاجم نیس با اسلامگرایان متمرکز است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آیا مهاجمی که پنجشبه شب جشن ملی فرانسوی ها در شهر نیس را به عزا تبدیل کرد همدستانی داشته، از گروهی افراطی دستور می گرفته یا به تنهایی عمل کرده است؟ هرچند هنوز هیچ گروهی تا به این لحظه مسئولیت این حمله

آگهی

آیا مهاجمی که پنجشبه شب جشن ملی فرانسوی ها در شهر نیس را به عزا تبدیل کرد همدستانی داشته، از گروهی افراطی دستور می گرفته یا به تنهایی عمل کرده است؟

هرچند هنوز هیچ گروهی تا به این لحظه مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است اما به نظر می رسد دادستان کل فرانسه تلویحا مهاجم نیس را عامل یا الهام گرفته از گروهی همچون داعش می داند.

«فرانسوا مولانس» دادستان کل فرانسه گفت:«تحقیقات بر روی این متمرکز خواهد شد که آیا متهم همدستی داشته یا نه و آیا محمد لحوايج بوهلال با سازمانی تروریستی و اسلامگرا در ارتباط بوده است یا نه؟ اگرچه هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله دیروز را بر عهده نگرفته است اما این گونه اعمال دقیقا منطبق با دعوت به کشتار سازمانهای تروریستی است که در نشریات و ویدئوهای بسیاری که انتشار می دهند شاهدش بوده ایم.»

سوال هایی مهم در خصوص مهاجم تونسی تبار شهر نیس فرانسه هنوز بی جواب است، مردی که به گفته همسایگانش جواب سلام آنها را نمی داده و گوشه گیر بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه از طرحی بلندپروازانه برای مقابله با روند «افول» پژوهش‌های پزشکی رونمایی کرد

وزیر کشور فرانسه: «تروریسم اسلام‌گرای سنی» اصلی‌ترین خطر برای اروپاست

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای خواستار قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی شد