عمرخلیفه در حمله هوایی آمریکا در افغانستان کشته شد

عمرخلیفه در حمله هوایی آمریکا در افغانستان کشته شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ارتش پاکستان اعلام کرد که مغز متفکر حمله به مدرسه نظامی شهر پیشاور در سال ۲۰۱۴ که منجر به کشته شدن ۱۵۰ دانش آموز و معلم شد، در حمله هوایی هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در افغانستان کشته شده…

آگهی

ارتش پاکستان اعلام کرد که مغز متفکر حمله به مدرسه نظامی شهر پیشاور در سال ۲۰۱۴ که منجر به کشته شدن ۱۵۰ دانش آموز و معلم شد، در حمله هوایی هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در افغانستان کشته شده است.

ژنرال عاصم باجوا، رییس بخش رسانه ای ارتش پاکستان، با انتشار یک پبام در حساب توییتر خود، خبر مرگ عمر نارای معروف به خلیفه عمر را اعلام کرد.

پیتر کوک، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا نیز حمله هوایی در ولایت ننگرهار افغانستان و کشته شدن عمر خلیفه و چهار شبه نظامی دیگر را تایید کرد.

آقای کوک تایید کرد که عمر خلیفه رهبر یکی از گروههای تروریستی وابسته به طالبان پاکستان، در جریان حمله هوایی به مواضع گروه دولت اسلامی شاخه خراسان کشته شده است.

در حمله این گروه تروریستی وابسته به طالبان پاکستان، در دسامبر سال ۲۰۱۴ به مدرسه نظامی در شهر پیشاور، هفت مرد مسلح طبقه به طبقه و کلاس به کلاس حرکت می کردند و دانش آموزان و معلمان این مدرسه را به رگبار می بستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناپدید شدن وزیر دفاع چین؛ آمریکا مدعی شد مقام چینی تحت بازجویی است

مزدوران بی‌رهبر واگنر؛ یوگنی پریگوژین،«آشپز پوتین» که بود؟

اعطای درجه «سرلشکر» ارتش نروژ به یک پنگوئن در باغ وحش ادینبورگ