Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اوباما در دالاس بر همدلی و اتحاد و دوری از تبعیض نژادی در آمریکا تاکید کرد

اوباما در دالاس بر همدلی و اتحاد و دوری از تبعیض نژادی در آمریکا تاکید کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه شنبه با حضور در مراسمی که در گرامیداشت یاد پنج مامور پلیس کشته شده در دالاس برگزار شد بر همدلی و اتحاد و اجتناب از تبعیض نژادی در آمریکا تاکید…

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه شنبه با حضور در مراسمی که در گرامیداشت یاد پنج مامور پلیس کشته شده در دالاس برگزار شد بر همدلی و اتحاد و اجتناب از تبعیض نژادی در آمریکا تاکید کرد.

پنج مامور پلیس آمریکا در جریان یک راهپیمایی که هفته گذشته در اعتراض به کشته شدن سیاهپوستان بدست پلیس آمریکا در دالاس برگزار شده بود، توسط یک تک تیرانداز کشته شدند.

باراک اوباما گفت:«اینجا هستم تا تاکید کنم که ما آنگونه که بنظر می رسیم جدا و دور از هم نیستیم، این را می گویم چون آمریکا را می فهم…وقتی صفیر گلوله ها بلند شد مردان و پلیس های زن دالاس نلرزیدند و از میدان در نرفتند و سراسیمه نشدند. آنان خویشتنداری خارق العاده ای را به نمایش گذاشتند. مواردی بود که برخی از تظاهرات کنندگان به آنها کمک کردند، آنها زخمی ها را به جای امن منتقل کردند، تیرانداز را به گوشه ای راندند و زندگی هایی را نجات دادند که هیچوقت شمارش را نخواهیم دانست.»

وی همچنین افزود:«وقتی شتمیا تیلور جانش را در محافظت از چهار پسرش سپر کرده بود، مامور پلیسی به داد او رسید. این مادر گفت که با پسرانش و در حمایت از سیاهپوستان تظاهرات می کرد بخاطر حوادثی که به کشته شدن مردان سیاه می انجامد. او همچنین به پلیس دالاس گفت سپاس از شماهایی که قهرمانید، و امروز پسر ۱۲ ساله او می گوید وقتی بزرگ شد می خواهد پلیس شود. این آمریکایی است که من سراغ دارم.»

آقای اوباما همچنین گفت که تلاش برای از بین بردن برخوردهای تبعیض آمیز نباید به معنای حمله به پلیس تلقی شود بلکه باید به تلاشی برای دستیابی به ایده آل هایی والا تعبیر گردد.

قاتل پنج مامور پلیس در دالاس، تک تیرانداز میکا جانسون ۲۵ ساله، سرباز سیاهپوست و ذخیره ارتش آمریکا بود که در افغانستان خدمت کرده بود.

در روز حادثه سرانجام بمبی توسط یک روبات به پارکینگی که آقای جانسون در آن پناه گرفته بود حمل شد و او بر اثر انفجار بمب کشته شد.

وی پیش از آنکه کشته شود به کسانی که با وی مذاکره می کردند گفته بود که می خواهد در اعتراض به خشونت هایی که به گفته وی پلیس در حق سیاهپوستان آمریکا روا می دارد، ماموران پلیس سفیدپوست را بکشد.

آقای جانسون با انگیزه فردی و شخصی و پس از آن تصمیم به تیراندازی به ماموران پلیس گرفت که دو مرد سیاهپوست در دو ایالت مینه سوتا و لوئیزیانا، بفاصله دو روز به ضرب گلوله های پلیس آمریکا کشته شدند.

در مراسم روز سه شنبه در دالاس، علاوه بر باراک اوباما و جو بایدن معاونش، جورج بوش رئیس جمهوری سابق آمریکا نیز حاضر بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری مراسم بزرگداشت پنج افسر پلیس کشته شده در شهر دالاس آمریکا

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند

تیراندازی در یک مرکز خرید در تگزاس آمریکا دست‌کم ۹ کشته برجای گذاشت