بازگشایی موقت مرز کلمبیا برای اهالی ونزوئلا

بازگشایی موقت مرز کلمبیا برای اهالی ونزوئلا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی دستور نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به بازگشایی موقت مرز ونزوئلا و کلمبیا، بیش از ۳۵ هزار نفر از ساکنان ونزوئلا توانستند وارد خاک کشور همسایه شده و از فروشگاههای شهر مرزی کوکوتا، کالاهای مو

آگهی

در پی دستور نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به بازگشایی موقت مرز ونزوئلا و کلمبیا، بیش از ۳۵ هزار نفر از ساکنان ونزوئلا توانستند وارد خاک کشور همسایه شده و از فروشگاههای شهر مرزی کوکوتا، کالاهای مورد نیازشان از جمله محصولات بهداشتی، دارو و مواد غذایی را خریداری کنند.

کاهش بهای نفت طی ماههای اخیر، اقتصاد ونزوئلا را بشدت تحت تاثیر قرار داده است و باعث شده که جمعیت ۳۱ میلیون نفری این کشور برای تامین مایحتاج زندگی، بشدت در مضیقه باشند.

نزدیک یک سال از بسته شدن مرز میان دو کشور می گذرد. این مرز که در ماه اوت سال گذشته میلادی به دستور نیکلاس مادورو و به دلایل امنیتی بسته شده بود، روز یکشنبه ساعت شش صبح و تنها برای مدت دوازده ساعت باز شد.

بسیاری از ونزوئلایی ها تمام شب قبل از آن را در کنار مرز خوابیده بودند تا در نهایت بتوانند وارد خاک همسایه شوند.

آدا مارکز، یک زن خانه دار ونزوئلایی می گوید: «من در زمان عبور از مرز، با دیدن موج عظیم مردم، به گریه افتادم. باورنکردنی است که ببینیم همه ونزوئلایی ها می خواهند به اینجا بیایند، به کشور همسایه، تا چیزهایی را تهیه کنند که تامین آنها در جایی دیگر ممکن نیست هر روز کالاهای موجود در بازار، کمتر و کمتر می شود.»

دولت کلمبیا برای کنترل امنیت این منطقه و فروشگاههای آن، به مدت دوازده ساعت ۳۰۰ مامور پلیس را در شهر کوکوتا مستقر کرد.

برناردا اولیوروس، دیگر خانه دار ونزوئلایی می گوید: «اینکه بتوانیم به اینجا بیاییم و کالاهای مورد نیاز و داروهایمان را بیابیم، نوعی تسکین است. چنین چیزهایی را جای دیگری نمی توان یافت.»

کارمن ولازکو، خانه داری دیگر می گوید: «ما غذا نداریم. روغن برای آشپزی نداریم. آرد نداریم. به همین دلیل باید به اینجا بیاییم.»

طی ماههای اخیر انتقادات زیادی متوجه آقای مادورو و دولت سوسیالیست او شده است اما او همچنان سرمایه داران راستگرای مخالف خود را عامل کمبودها و بحران کنونی می داند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ونزوئلا غم نان دارد

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید