ادامه اعتراضات در آمریکا به خشونت پلیس علیه سیاهپوستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادامه اعتراضات در آمریکا به خشونت پلیس علیه سیاهپوستان

اعتراضات در شهرهای مختلف ایالات متحده آمریکا به کشته شدن دو سیاهپوست بوسیله نیروهای پلیس، روز یکشنبه نیز ادامه داشت.

معترضان در خیابان بودند. از آنها خواستیم که برای حفظ امنیتشان به حیاط ما بیایند. همانطور که قبلا گفتم من دوستانی در میان پلیسها دارم. برای آنها نیز نگران بودم، آنها پلیس های خوبی هستند

از جمله در شهر باتون روژ در ایالت لوئیزیانا، جایی که التون استرلینگ ۳۷ ساله سه شنبه گذشته کشته شد، پلیس حدود چهل نفر از معترضان را بازداشت کرد. پلیس ضدشورش همچنین برای دستگیری معترضان، وارد خانه ای شد که مالک آن به معترضان پناه داده بود.

لیزا باتیست، مالک این خانه می گوید: «متوجه شدیم که پلیس قصد دستگیری آنها را دارد. معترضان در خیابان بودند. از آنها خواستیم که برای حفظ امنیتشان به حیاط ما بیایند. همانطور که قبلا گفتم من دوستانی در میان پلیسها دارم. برای آنها نیز نگران بودم، آنها پلیس های خوبی هستند. اما این مردم می خواستند به جایی پناه ببرند و به همین دلیل به آنها پناه دادم.»

در شهر آتلانتا در چهارچوب جنبش «زندگی سیاهپوستان مهم است»، اعتراضات متعددی برگزار شد. معترضان در شعارهایشان خواهان توقف شلیک به سیاهپوستان و توقف خشونت علیه آنها بودند.

در شهر شیکاگو نیز معترضان برای سومین روز پیاپی به خیابانها آمدند. روی بسیاری از پلاکاردها شعار «کشتن ما را متوقف کنید» دیده می شد.